Pārņems pieredzi starptautisko aktivitāšu, pētniecības kapacitātes, akadēmiskās vides un biznesa attiecību stiprināšanā

15. novembris, 2021
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte uzsāk starptautisko EEZ stipendiju projektu sadarbībā ar Norvēģijas Dienvidaustrumu universitāti, ar mērķi gūt zināšanas no pieredzes apmaiņas starp Norvēģiju un Latviju starptautisko aktivitāšu stiprināšanā, pētniecības kapacitātes stiprināšanā, akadēmiskās vides un biznesa attiecību stiprināšanā.

Šajā mācību gadā tiks īstenoti vairāki starptautiski sadarbības projekti, spilgtākais no tiem pētniecības un inovāciju jomā «Starptautiskās prakses apgūšana, zināšanu mijiedarbe inovāciju veicināšanai» (Nr.EEA-GRANT-204-4534), kas tapis pateicoties EEZ finansējumam. Šis projekts norisināsies vairāku gadu garumā, kas dos iespēju izstrādāt paliekošus un nozīmīgus rezultātus, pētniekiem un mācībspēkiem – iepazīties ar vidi, kas stimulē tehnoloģiju vadītu un starptautiski orientētu uzņēmumu attīstību, paplašinot dalībnieku tīklu arī starptautiskajā uzņēmējdarbības vidē.

Projekta galvenie projekta partneri ir RTU un Dienvidaustrumu Norvēģijas universitāte (USN).

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes pētnieki vēlas iegūt zināšanas par labāko starptautisko praksi partnervalstīs, piedaloties akadēmiskajos pētījumos, pētot nozares un akadēmiskās vides attiecības, apgūstot darba klimatu un vidi tehnoloģiju virzītiem un starptautiski orientētiem jaunuzņēmumiem, kā arī jau dibinātiem uzņēmumiem.

Kopumā aptuveni 39 jaunie pētnieki un pieredzējuši akadēmiskās vides pārstāvji, trīs RTU administratīvā personāla pārstāvji divu gadu laikā varēs izpētīt labāko praksi un mehānismus inovatīvu ideju popularizēšanai partnervalsts novatoriskos uzņēmumos. Šī pieredze tiks izmantota biznesa un pakalpojumu uzņēmumos Latvijā. Semestri RTU pavadīs arī seši  studējošie no Norvēģijas. Viņi varēs gūt zināšanas, pieredzi no RTU inovāciju ekosistēmas, tai skaitā izmantot iespējas, ko sniedz RTU tehniskās fakultātes un RTU Dizaina fabrika. Astoņi Norvēģijas partnera akadēmiskās vides un administrācijas pārstāvji varēs iepazīties ar izglītības procesu RTU, starpdisciplinārajiem pētījumiem.

Kopīgo vizīšu laikā tiks apspriesti un izstrādāti potenciālās sadarbības plāni, piemēram, pastāv iespēja, ka daži apmaiņas dalībnieki izveidos ilgtermiņa sadarbību ar uzņēmumiem partnervalstī. Projekta mērķis ir dalīties labākajās Skandināvijas un Latvijas kompetencēs un praksē inovāciju nozarē, kā arī akadēmiskās vides un biznesa sadarbības jomā. Rezultātā tiks atbalstīti abu partneru internacionalizācijas mērķi, nostiprināta pētniecības kapacitāte, attīstīta spēja sadarboties ar industriju, un nostiprināts inovāciju radīšanas potenciāls.

Projekta laikā tiks īstenotas vairākas aktivitātes – vienas nedēļas ilgs apmaiņas mācību brauciens abu partneraugstskolu pētniekiem un administratīvajam personālam. Pirmā aktivitāte paredzēta nedēļu garš mācību brauciens uz Norvēģiju aptuveni 13 pētniekiem un mācībspēkiem, kas nodarbojas ar inovācijām un inovatīvu risinājumu izstrādi. Projekta īstenošanas periodā plānoti trīs studiju braucieni. USN Kongsbergas nodaļa rūpēsies par inovatīvu ražošanas un apkalpošanas uzņēmumu apmeklējumu organizēšanu.

Projektu «Starptautiskās prakses apgūšana, zināšanu mijiedarbe inovāciju veicināšanai» (Nr.EEA-GRANT-204-4534) finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ/Norvēģijas grantus.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

15. novembris, 2021 plkst. 12:51