Parakstīts Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes sadarbības līgums

27. jūnijs, 2011
.
.
.

«Starptautisko augstākās izglītības konkurētspēju varam panākt, tikai savstarpēji sadarbojoties,» Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sadarbības līguma parakstīšanas pasākumā 28. jūnijā atzina izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks.

«Šis līgums, kas vērsts uz universitāšu sadarbību studiju un zinātniskajā darbā, kā arī kultūras un sporta jomā, ir viens no labākajiem augstākās izglītības iestāžu sadarbības paraugiem Latvijā, kuram būtu jāseko arī citām augstskolām,» teica ministrs.

«Apvienojot spēkus, varam paaugstināt kopējo Latvijas zinātnes un augstākās izglītības kapacitāti. Tikai šādi mēs varam kļūt populārāki pasaulē un izcīnīt vietu pasaules zinātnes pakalpojumu tirgū, kā arī pārņemt viens otra labo praksi,» atzina RTU rektors profesors Leonīds Ribickis, akcentējot, ka līdz ar LU – RTU sadarbības līguma parakstīšanu abas augstākās izglītības iestādes varēs aktīvāk īstenot starpdisciplinārus pētījumus.

Arī LU rektors profesors Mārcis Auziņš atzina, ka šis sadarbības līgums abu universitāšu sadarbībai piešķir jaunu kvalitāti – gan LU, gan RTU studentiem būs daudz plašākas iespējas apmeklēt sadarbības universitātes brīvās izvēles kursus, savukārt uzņēmējiem būs lielākas iespējas saņemt atbalstu abu universitāšu kopīgi veidotajā zinātnes un tehnoloģiju parkā Pārdaugavā.

M. Auziņš atzina, ka līdz ar šā līguma parakstīšanu abas universitātes apņēmušās stiprināt Latvijas augstākās izglītības pozīcijas ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas mērogā, aktīvi darbojoties pirms pāris dienām nodibinātajā Eiropas Savienības Mazo valstu universitāšu asociācijā (Association of the State Universities of Small EU Countries), kurā kopumā apvienojušās 24 augstākās izglītības iestādes no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Luksemburgas, Maltas, Slovēnijas, Kipras.

«Mazajām Eiropas valstīm bieži vien netiek pievērsta pietiekama uzmanība, tostarp arī saistībā ar Eiropas Savienības struktūrfondu projektiem. Konkurējot ar «Vecās Eiropas» valstīm, kuras ir attīstījušas izglītības un zinātnes infrastruktūru, dažādos projektos mazās valstis paliek otrajā plānā. Mūsu infrastruktūra ir mazāk attīstītā, un starta pozīcijas – atšķirīgas, tādēļ mums šķiet, ka Eiropas Savienība varētu vairāk investēt mazo valstu augstākās izglītības un zinātnes attīstībā, šādā veidā palielinot mazo valstu konkurētspēju un izvairoties no problēmām nākamajos gados, kad būs nepieciešamas investīcijas mazāk attīstītos Eiropas reģionos,» teica M. Auziņš, kurš ievēlēts par jaunās asociācijas viceprezidentu.

Sadarbības līgums starp LU un RTU tika parakstīts 28. jūnijā Izglītības un zinātnes ministrijā.

Abas universitātes apņēmušās attīstīt un veicināt divpusējo sadarbību izglītībā, tostarp sadarboties augstākās izglītības sistēmas attīstībā, tās efektivitātes paaugstināšanā, un sekmēt studiju kvalitātes celšanu; stiprināt sadarbību zinātnes, pētniecības un inovāciju jomā, sadarbojoties biznesa atbalsta infrastruktūras, tai skaitā, zinātnes un tehnoloģiju parka, veidošanā un attīstībā; kā arī veicināt starptautiskās sadarbības attīstību un augstākās izglītības eksportspēju. LU un RTU apņemas sadarboties arī kultūras un sporta jomā, organizējot kopīgus kultūras un atpūtas pasākumus.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

27. jūnijs, 2011 plkst. 12:02

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi