Par Latvijas Universitāšu asociācijas priekšsēdētāju ievēlēts RTU rektors L. Ribickis

5. jūlijs, 2011

Par Latvijas Universitāšu asociācijas (LUA) valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, par asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieku atkārtoti ievēlēts Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektors profesors Juris Skujāns.

Līdz šim LUA valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīja Latvijas Universitātes rektors profesors Mārcis Auziņš.

LUA valdes priekšsēdētāja vēlēšanas notika 4. jūlijā, un tajās piedalījās visu sešu Latvijas universitāšu rektori – Daugavpils Universitātes rektors prof. Arvīds Barševskis, Latvijas Universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektors prof. Juris Skujāns, Liepājas Universitātes rektors prof. Jānis Rimšāns, Rīgas Stradiņa universitātes rektors prof. Jānis Gardovskis un Rīgas Tehniskās universitātes rektors prof. Leonīds Ribickis.

Pirmais darbs, kurā aktīvi sola iesaistīties jaunievēlētais asociācijas prezidents L. Ribickis, ir nupat izveidotā LUA darba grupa, kuras uzdevums ir veikt pētījumu par universitāšu ietekmi uz tautsaimniecību, lai izvērtētu universitāšu devumu un pienesumu dažādu jomu attīstībā – ne vien izglītībā un zinātnē, bet arī valsts ekonomikas attīstības veicināšanā.

Latvijas Universitāšu asociācijā apvienojušās Daugavpils Universitāte, Latvijas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Liepājas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte. Asociācija tika izveidota 2009. gadā ar nolūku koordinēt universitāšu darbību un sadarboties svarīgu jautājumu risināšanā, tādējādi veicinot augstākās izglītības un zinātnes attīstību un nostiprinot universitāšu līmeņa izglītību Latvijā.

RTU Informācijas centrs

5. jūlijs, 2011 plkst. 11:51