Nozares profesionāļi izstrādās ilgtspējīga transporta un mobilitātes politikas pamatnostādnes

1. novembris, 2023
.
.
.

Lai diskutētu par nākotnes transportu un mobilitāti caur inovāciju, sadarbības un izglītības prizmu, kā arī vienotos par ilgtspējīga transporta politikas pamatnostādnēm, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 8. novembrī konferencē «Look at the Future of Mobility: Innovations, Education and Collaboration» tiksies nozares līderi un politikas veidotāji. 

Konference notiks RTU auditoriju ēkā «Domus Auditorialis», Zunda krastmalā 8, no plkst. 9.00 līdz 18.00. To atklās Zviedrijas vēstniece Latvijā Kārina Hēglunda, satiksmes ministrs Kaspars Briškens un  RTU rektors Tālis Juhna. 

Konferencē augsta līmeņa Latvijas un ārvalstu eksperti diskutēs gan par kravu pārvadājumu un loģistikas nākotni, gan pasažieru pārvadājumu attīstību, uzmanību vēršot gan dzelzceļa, gan mikromobilitātes izaicinājumiem. Atsevišķa sesija tiks veltīta arī civilmilitārajai loģistikai, kas Latvijā ir jauna joma, kuras nozīme ir maz diskutēta.

Pēc katras sesijas eksperti, kuru vidū būs gan AS «Pasažieru vilciens» valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigalis, Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange, AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste, «Stena Line» kravu pārvadājumu komercdirektors Vladimirs Ščavinskis, Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Igors Rajevs, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle-Ločmele un virkne citu ietekmīgu nozares pārstāvju, veidos visaptverošu politikas ietvaru ilgtspējīgai, energoefektīvai un noturīgai transporta un loģistikas attīstībai. Vairāk informācijas un programma. 

Pasažieru un kravu pārvadājumu jomā tiks izstrādāta ceļa karte ilgtspējīgu pilsētu mobilitātes risinājumu izstrādāšanai, elektrisko vilcienu izmantošanai un reģionālās mobilitātes veicināšanai, izmantojot integrētus transporta tīklus, drošības uzlabošanai mikromobilitātē, kā arī publiskā un privātā sektora partnerības sekmēšanai mobilitātes risinājumu jomā. 

Savukārt ar civilmilitārās jomas politikas ietvaru iecerēts paaugstināt mobilitātes nozīmi krīzes pārvarēšanā, veicināt vienotas civilās loģistikas sistēmas izstrādi ātrai reaģēšanai, plašu resursu pieejamību reaģēšanai uz krīzēm, spēcīgas partnerības veidošanos starp valsts un privāto sektoru, kā arī sadarbības civilās un militārās loģistikas jomā.

Pēc konferences politikas pamatnostādnes tiks iesniegtas atbildīgajām ministrijām. 

Konferenci «Look at the Future of Mobility: Innovations, Education and Collaboration» rīko RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru, transporta ekonomikas un loģistikas katedra ar Zviedru institūta atbalstu.

Reģistrācija dalībai konferencē.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. novembris, 2023 plkst. 20:44

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi