Notiks starpaugstskolu pētnieku konkursa «ResearchSlam» fināls

14. maijs, 2013

16. maijā plkst. 19 «Birojnīcā», Berga Bazārā, Dzirnavu ielā 84k-2, notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) konkursa «ResearchSlam» fināls, kurā studenti no Latvijas augstskolām sacentīsies zinātnisko pētījumu prezentēšanā, atraktīvi pastāstot par jaunām metodēm ādas vēža diagnostikā, bērza tāss ķīmisko savienojumu izmantošanu medicīnā,  gaismas spektra ietekmi uz augiem, dūņu izmantošanu keramikā un citām interesantām tēmām.

Konkursa finālā piedalīsies trīs maģistranti: Mikus Bērzinš (RTU), Ieva Erdberga (Latvijas Lauksaimniecības universitāte), Daiga Krieviņa (Latvijas Universitāte) un trīs doktoranti: Inese Šūpulniece (RTU), Dainis Jakovels (Latvijas Universitāte) un Aigars Pāže (RTU). Sīkāka informācija par finālistu tēmām pieejama: www.rtu.lv/ResearchSlam.

«ResearchSlam»finālistu uzdevums ir vienkāršā un atraktīvā prezentācijā izskaidrot savus pētījumus saistībā ar maģistra vai doktora darbu. Uzvarētājus noskaidros, žūrijai izvērtējot dalībnieku prezentāciju saprotamību, pasniegšanas atraktivitāti un satura zinātniskumu.

Fināla sacensībasvērtēs SIA «ABB» Mārketinga un pārdošanas nodaļas Tirgus segmenta vadītājs Andis Piterāns, «Exigen Services Latvia» valdes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Smilts, RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, Latvijas Studentu apvienības prezidents Mikus Dubickis, Latvijas Jauno zinātniekuapvienības pārstāve Gita Šakale un RTU Studentu parlamenta prezidents Juris Iljins. Žūrijas priekšsēdētājs – RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Līdz 16. maijam ikviens aicināts piedalīties elektroniskajā balsojumā, nosakot, kurš no finālistiem saņems skatītāju simpātiju balvu.

Līdzjutējusaicinām saņemt ielūgumus «ResearchSlam» fināla apmeklēšanai Doktorantūras skolā, Kaļķu ielā 1, 218. kabinetā, iepriekš piesakoties: vai zvanot 67089870.

Pateicoties konkursa ģenerālsponsoru «ABB» un «Exigen Services» atbalstam, «ResearchSlam» uzvarētāji – viens maģistrants un viens doktorants – saņems MacBook Air datorus, savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji – iPad un iPad Mini.

««ABBGrupas» uzņēmumi visā pasaulē katru gadu sniedz savu ieguldījumu zinātniskajā pētniecībā un attīstībā, jo mūsu mērķis ir radīt un veicināt inovācijas. «ResearchSlam» konkurss un studentu izstrādātie darbi ir viens no lieliskiem veidiem, kā meklēt un sekmēt tehnoloģiju attīstību,» uzņēmuma atbalstu konkursam skaidro SIA «ABB» Viceprezidentsun Mārketinga un pārdošanas vadītājs Juris Antužs.

Sīkāka informācija par konkursu «ResearchSlam»:

www.rtu.lv/ResearchSlam
facebook.com/ResearchSlam