Notiks otrā starptautiskā enerģētiķu doktorantūras skola

22. maijs, 2013

No 24. līdz 25. maijam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sporta un atpūtas bāzē «Ronīši» norisināsies otrā starptautiskā enerģētikas Doktorantūras skola, kurā ar referātiem uzstāsies profesors Tore M. Undeland no Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju universitātes (Norweigian University of Science and Tehnology, NTNU) un profesors Rik W. De Doncker no Āhenes Tehnoloģiskās universitātes (RWTH Aachen University), Vācija.

Starptautiskajā enerģētiķu doktorantūras skolā aicināts piedalīties ikviens Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes doktorants, lai prezentētu studiju gada laikā veiktos pētījumus, atklātu savu pētījumu nozari un dalītos pārdomās ar kolēģiem un viesiem no Tallinas Tehnoloģiju universitātes (Igaunijā), Bukarestes Politehniskās universitātes (Rumānijā) un Čerņigovas Valsts tehniskās universitātes (Ukrainā) nākamajiem pētījumiem.

Enerģētiķu doktorantūras skolā ar referātu «Offshore Wind Energy Systems» uzstāsies Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju universitātes profesors Tore M. Undelands, kurš vada Doktorantūras skolu, kas specializējusies vēja enerģētikā. Savukārt 25. maijā ar referātu «Technology Breakthroughs for a Sustainable Electrical Energy Conversion» uzstāsies RTU Goda doktors no RWTH Āhenes Universitātes Rik W. De Doncker.

Kā atzīst RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes dekāns Oskars Krievs: «Enerģētiķu doktorantūras skola ir kļuvusi par tradīciju Rīgas Tehniskajā universitātē, kas pavasara semestra noslēgumā pulcē kopā visus RTU enerģētikas fakultātes doktorantus, kā arī viesus no citām tehniskajā universitātēm, lai kopīgi izdiskutētu sasniegtos pētījumu rezultātus un rastu jaunas idejas turpmākajam darbam. Tā ir arī lieliska iespēja dzirdēt lekcijas no starptautiski pazīstamiem jomas speciālistiem un ir patiess prieks, ka šāda līmeņa zinātnieki viesojas RTU.»

Lai piedalītos simpozijā, katram dalībniekam bija iepriekš jāsagatavo un jāiesniedz informācija stenda referātam un prezentācija par savu promocijas darbu, tā aktualitāti un sasniegtajiem rezultātiem.

Vairāk informācijas par enerģētiķu doktorantūras skolas norisi un programmu aplūkojama pasākuma mājaslapā.

RTU Doktorantūras skola

22. maijs, 2013 plkst. 9:55