Notiks Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta vēlēšanas

27. marts, 2012

12. aprīlī notiks Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidenta vēlēšanas. Uz prezidenta amatu kandidē akadēmiķis Dr. habil. art. Ojārs Spārītis un akadēmiķis Dr. habil. phys. Ivars Lācis.

Aprīlī beidzas līdzšinējā akadēmijas prezidenta akadēmiķa Dr. habil. phys. Jura Ekmaņa otrais četru gadu pilnvaru termiņš. LZA statūti paredz, ka prezidentu ievēl uz četriem gadiem ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

LZA Senāta sēdē šī 20. martā Senāts uzklausīja abu LZA prezidenta amata kandidātu programatiskās runas. Tika pieņemts lēmums abu kandidātu vārdus ierakstīt LZA prezidenta vēlēšanu balsošanas biļetenos, lai 12. aprīlī izvēlētu LZA prezidentu nākamajiem četriem gadiem.

Jaunā Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta vēlēšanu norise 12. aprīlī paredzēta LZA Pavasara pilnsapulces laikā.

Ojārs Spārītis ir bijis LZA Fundamentālās bibliotēkas redaktors, Latvijas Dabas un pieminekļu aizsardzības biedrības Centrālās padomes kultūras pieminekļu aizsardzības instruktors. Sākot no 1986. gada – Latvijas Mākslas akadēmijas vecākais pasniedzējs, Mākslas zinātnes katedras vadītājs, prorektors, maģistrantūras vadītājs un doktorantūras vadītājs. No 1995. gada decembra līdz 1996. gada augustam bijis Latvijas Republikas kultūras ministrs. Vēlāk – Melngalvju nama kompleksa izpilddirektors, viesprofesors Iveskiles Universitātē Somijā, arhitekts SIA «Binders», Rīgas pašvaldības SIA «Rīgas nami» Ekspertu padomes priekšsēdētājs, Latvijas Valsts prezidenta pilnvarotais pārstāvis UNESCO Latvijas nacionālajā komitejā.

O. Spārīša dzīvesgājums O. Spārīša dzīvesgājums

lacis_ivars.jpgIvars Lācis, sākot ar 1969. gadu, ir bijis Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes vecākais laborants, mācību laboratorijas vadītājs, asistents, vecākais pasniedzējs, docents, profesors, Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks, Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas vadītājs, zinātņu prorektors, rektors, profesors. I. Lāča zinātniskās intereses ir redzes uztvere, acu kustības, stereoredzes slieksnis, binokulārās redzes nestabilitātes, kristālu augšana, stiklu struktūra, cietvielu optiskās īpašības.

I. Lāča dzīvesgājums I. Lāča dzīvesgājums

RTU Informācijas centrs