Noteiktas Studentu biznesa inkubatora atbalstu ieguvušās biznesa idejas

10. februāris, 2010

Ir noteiktas tās sešas studentu biznesa idejas, kuru īstenošanai tiks sniegts atbalsts jaunizveidotajā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu biznesa inkubatorā. Inkubatora atklāšana RTU notiks 17. februārī.

10.02.2010.

RTU Studentu inkubators atbalstu sniegs RTU Enerģētikas unelektrotehnikas fakultātes studentam Rūdolfam Kresem, īstenojoteko-konstruktoru ražošanu, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijasfakultātes studentei Artai Seilei, attīstot ideju par īpašu kaķu gulturažotnes izveidi. Studentu biznesa inkubatora pakalpojumus saņems arīRTU Būvniecība fakultātes absolvents Raivis Kampenuss, kas sadarbībā arRTU, Latvijas Lauksaimniecības universitātes absolventiem un Ekonomikasun kultūras augstskolas studenti savā uzņēmumā iecerējis īstenot vieglotēraudu būvkonstrukciju projektēšanas, ražošanas un būvniecībasprocesu. Inkubatora pakalpojumus saņems arī RTU Inženierekonomikas unvadības fakultātes students Linards Volks, kurš iecerējis izstrādāt unražot daudzfunkcionālu krēslu bērniem.

Atbalsts RTU Studentu inkubatorā tiks sniegts arī divu biznesa idejuautoriem, kuru idejas komercnoslēpuma dēļ pagaidām netiek atklātaspilnībā – RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studentiemLinardam Veidem un Kristīnei Leitietei, kas strādās kopā ar LatvijasUniversitātes Fizikas un matemātikas fakultātes doktorantu EdgaruKviesi-Kipgi (biznesa idejas pieteikums «Elektrotehnika no Latvijas»),kā arī RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studentiemRobertam Mednim un Reinim Tropiņam, kas strādās kopā ar RTU Būvniecībasfakultātes studentu Valdi Znotiņu (biznesa idejas pieteikums «MHA-8»).

Jau ziņots, ka RTU Studentu biznesa inkubatora atbalsta saņemšanaiRTU Karjeras centrā kopumā tika iesniegtas 13 biznesa idejas. Sešukonkurētspējīgāko ideju autori gada garumā varēs saņemt atbalstu idejuīstenošanai: aprīkotas telpas, grāmatvedības un juridiskāskonsultācijas, nozares ekspertu konsultācijas produktu tehnoloģijupilnveidē u. c.

RTU mērķis ir atbalstīt RTU studentu un absolventu radošu, inovatīvuun konkurētspējīgu tehniskās nozares biznesa ideju īstenošanu, kā arīmotivēt jauniešus uzņēmējdarbības sākšanai. RTU Studentu biznesainkubatora projektu īsteno RTU Karjeras centrs un Studentu parlaments.Atbalstu Studentu biznesa inkubatora telpu iekārtošanai sniedz Hipotēkubanka.

Lai mudinātu tehnisko specialitāšu studentus apgūt uzņēmējdarbībasun vadīšanas praktiskās un teorētiskās zināšanas, RTU nupat darbu sācisarī RTU Biznesa interešu klubs «Portfelis», kur studenti gada garumāiegūs bezmaksas neformālo biznesa izglītību.

RTU Informācijas centrs

10. februāris, 2010 plkst. 15:47