Noslēgusies konkursa «ResearchSlam» atlase maģistrantiem

23. aprīlis, 2012

Ceturtdien, 19. aprīlī Kaļķu ielā 1, 201. auditorijā, notika konkursa «ResearchSlam» pirmā atlases kārta maģistrantiem, kurā piedalījās deviņi maģistranti no piecām RTU fakultātēm.

Skatīt galeriju

researchslam_atlase_4555.jpgAtlases kārtas laikā, tās dalībnieki radošā veidā, izmantojot dažādus papildu materiālu, prezentēju savu studiju programmu unikalitāti, kā arī savus veiktos pētījumus maģistra darba izstrādē, parādot, ka studēt inženierzinātnes var būt aizraujoši un interesanti.

Katram dalībniekam tika dotas 10 minūtes uz skatuves, lai «nozagtu» skatītāju simpātijas un saņemtu visskaļākās ovācijas par prezentāciju, jo tieši skatītāju aplausu skaļums tika mērīts decibelos un noteica, kurš no dalībniekiem 10. maijā uzstāsies fināla sacensībās un sacentīsies par galveno balvu planšetdatoru.

Kopumā finālā tika izvirzīti četri maģistranti: Aleksejs Soboļevskis no Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes ar prezentāciju «Vēja elektrostaciju pieslēgšana pie elektrotīkla, reģionos ar ierobežotu elektroapgādes spēju», Haralds Gribusts no Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes ar prezentāciju «To be or not to be geek!?», Artis Linarts no Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes ar prezentāciju «Pilnībā superelastīgu spiedienu sensoru īpašības un priekšrocības» un Sandis Dejus no Būvniecības fakultātes ar prezentāciju «Dzeramā ūdens kvalitātes izmaiņas ūdensapgādes tīklā».

Atlases kārta doktorantiem norisināsies 26. aprīlī, Kaļķu ielā 1, 301. auditorijā un tajā savu promocijas darbu tēmas radošā veidā prezentēs 22 RTU doktoranti.

Konkurss «ResearchSlam» RTU notiek pirmo reizi, to organizē RTU Doktorantūras skola sadarbībā ar RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļu. Tā mērķis ir atklāt, kādus pētījumus un zinātnisko darbu veic RTU maģistranti un doktoranti, ieintriģējot un parādot, ka eksaktās zinātnes ir interesantas un aizraujošas.

Konkursa «ResearchSlam» īpašie atbalstītāji ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums «Exigen Services Latvia» un elektroenerģētikas un automātikas tehnoloģiju uzņēmums «ABB».

RTU Doktorantūras skola

23. aprīlis, 2012 plkst. 10:32