Noslēgusies konkursa «ResearchSlam» atlase doktorantiem

27. aprīlis, 2012

Ceturtdien, 26. aprīlī, 301. auditorijā, notika konkursa «ResearchSlam» atlases kārta doktorantiem, kurā piedalījās 16 doktoranti.

Skatīt galeriju

researchslam_doktoranti_4769.jpgČetru stundu garumā 16 doktoranti radošā veidā rādīja savus pētījumus, izmantojot ne tikai eksperimentus, kurus ikdienā veic laboratorijās, bet arī modelējot produktu prototipus, uzņemot filmas un pat sacerot dziesmas. Prezentācija tās ierastajā formā tika izmantots tikai kā palīgmateriāls, lai akcentētu pašu būtiskāko pētījumu rezultātos.

Finālā iekļuva trīs doktoranti: Kaspars Siliņš no Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes ar prezentāciju «Koksnes putekļi tavam siltumam», Kamila Gruškeviča no Būvniecības fakultātes ar prezentāciju «Ūdens apgādes tīkla attīrīšana no Baciilus sporām» un Krišs Osmanis no Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes ar prezentāciju «Latvijā izstrādā 3D monitoru».

«Raugoties šāda veida prezentācijas, ir daudz vieglāk saprast, ar ko tad mūsu pētnieki nodarbojas fakultātēs, kādus eksperimentus veic, kādi ir pirmie sasniegtie rezultāti un visbeidzot – kāda īsti ir patiesā doktoranta ikdiena. Domāju, ka ar šīm prezentācijām mēs esam parādījuši, ka RTU jaunie pētnieki nesēž «ierakušies» savās laboratorijās un klusām veicot pētījumu, bet ir radošas, aktīvas un interesantas personības», saka viena no konkursa līdzautorēm RTU Zinātņu prorektora dienesta Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļas vadītāja Elīna Ločmele.

Katram dalībniekam tika dotas 10 minūtes uz skatuves, lai iegūtu skatītāju simpātijas un saņemtu visskaļākās ovācijas par prezentāciju, jo tieši skatītāju skaļums tika mērīts decibelos un noteica, kurš no dalībniekiem 10. maijā uzstāsies fināla sacensībās un sacentīsies par galveno balvu planšetdatoru.

Fināla sacensībās norisināsies 10. maijā plkst. 19 «Birojnīcā» (Berga bazārā), kur par galveno balvu sacentīsies 4 maģistranti un 3 doktoranti – iepriekšējo kārtu laureāti.

Konkursa «ResearchSlam» īpašie atbalstītāji ir informācijas tehmoloģiju uzņēmums «Exigen Services Latvia» un elektroenerģētikas un automātikas tehnoloģiju uzņēmums «ABB».

RTU Doktorantūras skola

27. aprīlis, 2012 plkst. 11:53