Noskaidroti starpaugstskolu pētnieku konkursa «ResearchSlam» uzvarētāji

17. maijs, 2013

16. maijā notika Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) konkursa «ResearchSlam» fināls, kurā dalībnieki no Latvijas augstskolām sacentās prasmē aizraujoši un saprotamā veidā prezentēt sava pētījuma tēmu.

Par «ResearchSlam» uzvarētāju doktorantu kategorijā kļuva Aigars Pāže no RTU ar prezentāciju «Pasaka par triterpēnu ģimeni», savukārt maģistrantu konkurencē vislielāko punktu skaitu ieguva Ieva Erdberga no Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) ar prezentāciju «Kā radības kronim diskotēkā gāja jeb Gaismas spektrālā sastāva ietekme uz augu attīstību». Abi uzvarētāji balvā saņēma MacBook Air datorus.

Otro vietu ieguva doktorants Dainis Jakovels no Latvijas Universitātes (LU) ar prezentāciju «Par optiskām metodēm un to pielietošanu ādas diagnostikā», savukārt maģistrantu konkurencē Mikus Bērziņš no RTU ar prezentāciju «Notekūdeņu dūņu reciklēšanas iespējas». Trešo vietu ieguvaRTU doktorante Inese Šūpulniece ar prezentāciju «Biznesa procesu personalizēšana uzņēmumu sistēmās» un LU maģistrante Daiga Krieviņa ar prezentāciju «Šūna – dzīvības pamatvienība vai kosmisks visums».

Konkursa norisi atbalsta uzņēmumi SIA «ABB» un AS «Exigen Services». AS «Exigen Services Latvia»valdes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Smilts atzīst: «Mums apkārt ir ļoti daudz gudru un spējīgu cilvēku, taču ikdienā arvien no jauna pārliecinos, ka ļoti svarīgi ir prast savu gudrību un zināšanas pasniegtsarunu partneriem saprotamā un interesantā veidā.  Vislabāk ir jebkurasprasmes izkopt jau jaunības gados, un «ResearchSlam» konkurss ir lieliska iespēja studējošajiem jauniešiem publikas priekšā demonstrēt savu varēšanu vienkāršā veidā pastāstīt par sarežģītām lietām.»

LZA prezidents profesors Dr. habil. art. Oskars Spārītis uzrunā konkursa finālistiem  novēlēja: «Nepagurstošu cīņas sparu un zinātnisko atklājumu izdarīšanas azartu, maksimāli pārredzamu spēles lauku, kurā Jūs vienmēr izietu izaicinājumu cīņā kā godīgi, atklāti un tālredzīgi spēlētāji.»

«ResearchSlam» RTU tiek rīkots otro reizi un šogad tajā iespējamspiedalīties arī citu augstskolu studentiem. Dalībnieki sarežģītus zinātniskos procesus, piemēram, ādas vēža diagnostiku, bērza tāss ķīmisko savienojumu izmantošanu medicīnā,  gaismas spektra ietekmi uz augiem un citas tēmas izskaidroja ar liesmojošu eksperimentu, asprātīgu prezentāciju, video, dzejas un pat pasaku palīdzību.

Pavisam konkursam šogad savu dalību pieteica 47 dalībnieki no RTU, LU, LLU un Latvijas Mākslas akadēmijas.
RTU Zinātņu prorektora dienests

17. maijs, 2013 plkst. 11:50