Noskaidroti RTU Inženieru sacensību uzvarētāji

1. marts, 2010

Sestdien, 27. februārī, visas dienas garumā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) telpās, norisinājās RTU Inženieru sacensībās 2010, kuras organizēja RTU studentu organizācija BEST–Riga.

01.03.2010.  Skatīt galeriju

Sacensībās tika svinīgi atklātas ar RTU rektora akadēmiķa, I. Knēta, BEST-Riga prezidentes L. Dimitrijevas un pasākuma galveno organizatoru A. Voronovas un J. Varneļa uzrunām. Tam sekoja iepazīšanās ar abu kategoriju, konstruēšanas un situācijas analīzes, uzdevumiem un studentiem tika dots starts, lai piecu stundu laikā izstrādātu un prezentētu savus risinājumus.

Konstruēšanas kategorijā studentu uzdevums bija izveidot vilciena modeli, kurš spētu pārvietoties pa dažāda platuma sliedēm un pārvest pēc iespējas smagāku smilšu kravu. Uzdevums tika izstrādāts sadarbībā ar VAS «Latvijas Dzelzceļš». Studentiem šajā kategorijā nācās likt lietā gan konstruēšanas spējas, gan arī biznesa plānošanas iemaņas – bija jāizveido ne tikai ātrākais un izturīgākais modelis, bet arī jārēķinās ar ierobežoto materiālu daudzumu, kurus varēja «iegādāties» improvizētajā sacensību veikalā.

Situācijas analīzes kategorijas uzdevums tika izstrādāts sadarbībā ar SIA «RE&RE». Šajā kategorijā studentiem bija jāizplāno, kā uzņēmuma būvlaukumā Vecrīgā (Krievu drāmas teātra būvprojekts) veiksmīgāk un izdevīgāk ievietot celtni. Studentiem bija pieejami rasējumi un interneta resursi, lai veiktu tirgus izpēti un praktiskus aprēķinus.

Plkst.15.30 abās kategorijās paralēli sākas demonstrējumi un prezentācijas, kuras vērtēja kompetenta žūrija. Aizraujošā un intensīvā cīņā tika noskaidrotas labākās un atjautīgākās komandas katrā no kategorijām.

Par konstruēšanas kategorijas laureātiem tika atzīta komanda ar nosakumu «1. komanda» (Aleksandrs Ivanajevs, Dmitrijs Luhmirins, Pāvels Petrovs, Vitālijs Ruhļa), savukārt situācijas analīzes kateogorijas uzvarētāji bija komanda «RTU-O» (Roberts Krastiņš, Kristaps Kuzņecovs, Rasa Brūna, Mārtiņš Līsmanis). Kopumā sacensībās piedalījās 150 erudītākie Rīgas Tehniskās universitātes studenti.

Sacensību atbalstītāja «SEB Studentu bankas» specbalvu ieguva «Erasmus» apmaiņas studentu komanda, kura piedalījās konstruēšanas kategorijā. Balvas dalībnieki saņēma arī no sacensību informatīvā atbalstītāja «Eiropas Hītu Radio».

RTU Inženieru sacensību 2010 uzvarētāji ieguva ceļazīmi uz Baltijas Inženieru sacensībām, kas šogad norisināsies no 21.–25. aprīlim, Tallinā, kurās viņi cīnīsies par ceļazīmi uz Eiropas BEST Inženieru sacensībām, kuras norisināsies Rumānijā.

Pasākumam tiešraidē varēja sekot līdzi sacensību mājaslapā, kurai līdzi sekoja gan studentu atbalstītāji, gan interesenti dažādās pasaules malās (Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Lielbritānija, Lietuva, Norvēģija, Portugāle, ASV un arī citur).

RTU Inženieru Sacensības jau septīto gadu organizēja studentu organizācija BEST–Riga – Board of Europeans students of Technology pārstāvniecībā Latvijā, Rīgas Tehniskajā universitātē.

1. marts, 2010 plkst. 11:55