Noskaidroti maģistranti, kuri turpinās sacensības konkursā «ResearchSlam»

19. aprīlis, 2013

Ceturtdien, 18. aprīlī, Kaļķu ielā 1, 201. auditorijā, norisinājās konkursa «ResearchSlam» pirmā atlases kārta maģistrantiem, kurā piedalījās desmit maģistranti no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU), Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA).

Skatīt galeriju

resaarchslam-2013_magistrantu_atlase_0495.jpgAtlases kārtas laikā dalībnieki radošā un atraktīvā veidā, izmantojot dažādus papildu materiālus, prezentēja savu studiju programmu unikalitāti, kā arī veiktos pētījumus saistībā ar maģistra darbu, parādot, ka studēt inženierzinātnes var būt aizraujoši un interesanti.

Katram dalībniekam bija dotas 10 minūtes, lai iegūtu skatītāju simpātijas un saņemtu visskaļākās ovācijas par prezentāciju – tās tika mērītas decibelos un noteica pusi punktu skaita, lai iekļūtu fināla sacensībās un sacenstos par galveno balvu. Otru pusi rezultāta veidoja žūrijas vērtējums. Žūrijas uzdevums bija izvērtēt, cik prezentācija ir viegli saprotama, tās radošums un sasaiste ar zinātni.

Sacensības finālakārtā turpinās trīs maģistranti: Mikus Bērzinš (RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte) ar prezentāciju «Notekūdeņu dūņu reciklēšanas iespējas», Ieva Erdberga (LLU Lauksaimniecības fakultāte) ar prezentāciju «Kā radības kronim diskotēkā gāja jeb gaismas spektrālā sastāva ietekme uz augu attīstību» un Daiga Krieviņa (LU Bioloģijas fakultāte) ar prezentāciju «Šūna – dzīvības pamatvienība vai kosmisks visums?».

Nākamā atlases kārta doktorantu kategorijā norisināsies 25. aprīlī Kaļķu ielā 1, 201. auditorijā, un tajā par iekļūšanu finālā sacentīsies un radošā veidā sava promocijas darba tematu prezentēs 12 RTU,LU, LLU un Liepājas Universitātes doktoranti.

«ResearchSlam» notiek otro reizi, citu augstskolu studējošajie konkursā piedalās pirmo reizi. Konkursa mērķis ir atklāt, kādus pētījumus un zinātnisko darbu veic maģistranti un doktoranti Latvijas augstskolās, ieintriģējot un parādot,ka eksaktās un dabas zinātnes ir interesantas un aizraujošas.

Konkursa«ResearchSlam» īpašie atbalstītāji ir elektroenerģētikas un automātikastehnoloģiju uzņēmums ABB un  informācijas tehnoloģiju uzņēmums Exigen Services.

RTU Doktorantūras skola

19. aprīlis, 2013 plkst. 12:15