Noskaidroti konkursa «ResearchSlam» otrās kārtas laureāti

26. aprīlis, 2013

Ceturtdien, 25. aprīlī, norisinājās konkursa «ResearchSlam» otrā atlases kārta doktorantiem, kurā piedalījās 12 doktoranti no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU), Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) un Liepājas universitātes (LiepU).

Skatīt galeriju

researchslam_doktorantu_atlase-0821.jpgAtlaseskārtas laikā dalībnieki radošā un atraktīvā veidā, izmatojot dažādus atribūtus un rādot eksperimentus, kā arī iesaistot skatītājus, prezentēja savu promocijas darbu tematus, atklājot gan veiktos pētījums,gan sasniedzamos rezultātus. Konkursa dalībniekiem galvenais uzdevums prezentācijas laikā bija pastāstīt par savu darbu pēc iespējas vienkāršāk, parādot, ka studēt inženierzinātnes var būt aizraujoši un interesanti.

Katram dalībniekam bija dotas 10 minūtes, lai iegūtu skatītāju simpātijas un saņemtu visskaļākās ovācijas par prezentāciju – tās tika mērītas decibelos un noteica pusi punktu skaita, lai iekļūtu fināla sacensībās un sacenstos par galveno balvu. Otru pusi rezultāta veidoja žūrijas vērtējums. Žūrijas uzdevums bija izvērtēt, cik viegli irsaprotama prezentācija, kās ir tās radošums un sasaiste ar zinātni.

Sacensībasfinālā turpinās trīs doktoranti: Inese Šūpulniece (RTU Datorzinātnes uninformācijas tehnoloģijas fakultāte) ar prezentāciju «Biznesa procesu personalizēšana uzņēmumu sistēmās», Dainis Jakovels (LU Fizikas un matemātikas fakultātes) ar prezentāciju «Par optiskām metodēm un to pielietošanu ādas diagnostikā» un Aigars Pāže (RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte) ar prezentāciju «Pasaka par triterpēnu ģimeni».

Konkursa fināla sacensības notiks 16. maijā plkst. 19 «Birojnīcā», Dzirnavu ielā 84k-2 (Berga bazārā), tajās par pirmo vietu un galveno balvu kopā ar doktorantiem sacentīsies arī trīs maģistranti –iepriekšējās atlases kārtas laureāti: Mikus Bērzinš (RTU, Ieva Erdberga (LLU) un  Daiga Krieviņa (LU).

Konkursa «ResearchSlam» īpašie atbalstītāji ir elektroenerģētikas un automātikas tehnoloģiju uzņēmums ABB un  informācijas tehnoloģiju uzņēmums Exigen Services.

RTU Doktorantūras skola

26. aprīlis, 2013 plkst. 9:42