Noskaidroti Gunta Boles balvu ieguvēji

17. decembris, 2009

17.12.2009.

Nosaukti latviešu būvinženiera, RTU Goda doktora un TrijuZvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavaliera Gunta Boles iedibinātāsbalvas laureātu vārdi.

Jau astoņpadsmito gadu, izvērtējot RTU Arihitektūras unpilsētplānošanas (APF) un Būvniecības fakultātes (BF) studentu sekmes,profesionālo aktivitāti ārpus tiešās studiju programmas apguves unizstrādāto studiju darbu profesionālo kvalitāti, žūrijas komisija: RTUAPF un BF dekāni, katedru vadītāji, profesori, un G. Boles pārstāvisLatvijā arhitekts Juris Skalbergs izraugās balvai vienu, viņuprāt,labāko studentu no katras fakultātes.

Šogad, izvērtējot trīs Būvniecības fakultātes studentu un četruArhitektūras un pilsētplānošanas studenšu pieteikumus, žūrija balvunolēma piešķirt BF 6. kursa studentam Artim Degro un APF diplomandeiMartai Rutkai.

Balvu pasniegšanas brīdī abi laureāti lūdza J. Skalbergu nodotvislabākos novēlējumus Guntim Bolem un izteica visiem sirsnīgupateicību par atbalstu, atzīstot, ka šī balva viņiem ir papildumotivācija turpināt izglītoties un pilnveidoties.

G. Bole dzimis 1934. gada 13. jūnijā. Kopā ar vecākiem 1944. gadāizceļojis uz Vāciju, kur nodzīvojis līdz 1949. gadam. Paralēli darbiembūvniecībā un mērniecībā G. Bole studējis būvniecību un 1967. gadāpabeidzis Newark College of Engineering, iegūstot būvinženieragrādu. 1970. gadā G. Bole ieguvis plānotāja atļauju un nodibinājis savuuzņēmumu.

Balvu fondu veido atskaitījumi no Gunta Boles personiskajāmiemaksām un viņa Prēmijas fondam ar testamentu novēlētajām akcijudividendēm. Katras fakultātes laureāts saņem 2400 ASV dolārus, janeparedzēti apstākļi to nenosaka citādi.

APF

17. decembris, 2009 plkst. 16:22