Nominē 150. jubilejas gada zinātnieku un jauno zinātnieku

12. oktobris, 2012

Ceturtdien, 11. oktobrī. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150 gadu jubilejas svētku karstumā apbalvoti ikgadējā konkursa «RTU Gada zinātnieks 2012» un «RTU Gada jaunais zinātnieks 2012» uzvarētāji – Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesore, R. Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra direktore Dr. sc. ing. Līga Bērziņa-Cimdiņa un Būvniecības fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta profesors Dr. sc. ing. Anatolijs Borodiņecs.

Profesore Līga Bērziņa-Cimdiņa laikā no 2011. gada 1. janvāra līdz 2012.gada 1. septembrim Līga Bērziņa-Cimdiņa publicējusi sešdesmit divus zinātniskos rakstus konferenču rakstu krājumos, divdesmit vienu publikāciju zinātniskajos žurnālos, trīs publikācijas RTU zinātnisko rakstu krājumos, kā arī piedalījusies divdesmit trijās konferencēs Latvijā un četrdesmit ārvalstīs.Šajā periodā profesores vadībā aizstāvēti divi maģistra darbi, piecas doktora disertācijas un divi promocijas darbi. Tāpat Līga Bērziņa-Cimdiņa piedalījusies vienpadsmit zinātniskos projektos un ir bijusi divpadsmit zinātnisko projektu vadītāja, piesaistot RTU aptuveni 805 tūkstošus latu. Viņa pieteikusi un saņēmusi piecus patentus. L. Bērziņa-Cimdiņa ir Latvijas Materiālu Pētīšanas biedrības biedre un Biomateriālu sekcijas vadītāja, kā arī Eiropas Keramikas biedrības padomes locekle, ECerS žurnāla «Journal of the European Ceramic Society»un RTU Zinātnisko rakstu «Materiālzinātne un lietišķā ķīmija» redkolēģijas locekle, Latvijas Zinātņu akadēmijas eksperte, promocijas padomes RTU P-18 un RTU P-03 eksperte un RTU Senāta locekle. Profesore ir arī Latvijas zinātnieku savienības, Eiropas Biomateriālu biedrības (ESB), Starptautiskās keramikas biedrības (ICS) biedre.

borodinecs_un_juhna.jpgSavukārt profesors Anatolijs Borodiņecs laikā no 2011. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 1. septembrim publicējis divpadsmit zinātniskos rakstus konferenču rakstu krājumos un divas publikācijas citos zinātniskajos žurnālos, kā arī piedalījies piecās ārvalstu konferencēs. Viņa vadībā aizstāvēti trīs maģistra darbi un trīs doktora disertācijas. A. Borodiņecs piedalījies piecos zinātniskajos projektos un bijis trīs zinātnisko projektu vadītājs, piesaistot RTU aptuveni 258 tūkstošus latu.Jaunais zinātnieks saņēmis ASV Fulbraita pētnieku stipendiju 6 mēnešu zinātniskajam darbam Pensilvānijas Valsts Universitātē, kā arī devies pieredzes apmaiņas braucienā uz University of Washington College of Built Environments, kur vīzītes laikā lasīja lekciju «Building energy efficiency: building envelopes and building systems» arhitektūras fakultātes studentiem.Kopš 2004. gada septiņi Anatolija Borodiņeca raksti iekļauti SCOPUS, PROQUEST un WEB of Science datubāzēs.

Lai veicinātu pētniecības attīstību un jaunas zinātnieku paaudzes veidošanos, konkurss «RTU Gada zinātnieks» un «RTU Gada jaunais zinātnieks» universitātē notiek septīto gadu.

RTU Informācijas centrs

12. oktobris, 2012 plkst. 18:13