Nīderlandes kolēģi RTU aicina veidot mācību firmas

19. maijs, 2009

RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra vadītāja Laila Eliņa un RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Latvijas-Norvēgijas maģistra profesionālās studiju programmas «Inovācijas un uzņēmējdarbība» lektors Māris Millers 15. maijā tikās ar Nīderlandes bezpeļņas organizācijas «Jong Ondernemen» pārstāvjiem, lai pārrunātu RTU studentu iespējas sadarboties ar Nīderlandes studentiem un iesaistīties mācību firmu veidošanā.

19.05.2009.

«Jong Ondernemen» pārstāvji Harijs Beikers (Harry Bakker) un Hanss van der Vīns (Hans van der Veen)sniedza ieskatu organizācijas darbībā un pastāstīja par centieniempopularizēt skolēnu un studentu mācību firmu veidošanu visā Eiropā.Savukārt L. Eliņa un M. Millers iepazīstināja nīderlandiešus arprogrammas «Inovācijas un uzņēmējdarbība» studentu izveidotajieminovatīvāciju projektiem, ko varētu pielīdzināt mācību firmu darbarezultātam, un pastāstīja par līdzšinējo RTU sadarbību ar norvēģukolēģiem. RTU un organizācijas «Jong Ondernemen» pārstāvji vienojās par turpmāko sadarbību un iespējamo studentu pieredzes apmaiņas ekskursiju organizēšanu.

«Jong Ondernemen» ir bezpeļņas organizācija, kas Nīderlandēdibināta 1990. gadā pēc ABN AMRO bankas,  Nīderlandes Darba devējuasociācijas un Nīderlandes Karaliskās uzņēmēju asociācijas MKBNederland iniciatīvas ciešā šo institūciju sadarbībā arauditorkompāniju NovAA, Nīderlandes Tirdzniecības kameru un Ekonomikasministriju. «Jong Ondernemen» galvenais mērķis ir palīdzēt maksimālidaudziem studentiem un skolēniem kļūt par uzņēmējiem un attīstītuzņēmējiem nepieciešamās iemaņas, izmantojot teorētiskās zināšanaspraksē jau studiju laikā.

Izmantojot «learning by doing» metodi, «Jong Ondernemen»nīderlandiešu studentiem un skolēniem palīdz izveidot un vadītuzņēmumus veselu mācību gadu. Katru gadu «Jong Ondernemen» piedāvātoiespēju Nīderlandē izmanto tūkstošiem jauniešu, tiek izveidotas daudzasmācību firmas. Mācību gada noslēgumā konkursā tiek noskaidrota labākāmācību firma, daudzas no šīm firmām turpina darboties un irdzīvotspējīgas arī bez  «Jong Ondernemen» atbalsta. Nīderlandes kolēģimeklē sadarbības iespējas un vēlas mācību firmu kustību popularizētLatvijā, tostarp, arī RTU.

Vairāk informācijas: www.jongondernemen.nl.

RTU Informācijas centrs