Modelēšanai un simulācijai veltītā konference

25. oktobris, 2011

RTU Modelēšanas un imitācijas katedras vadītājs profesors Jurijs Merkurjevs veiksmīgi piedalījies ikgadējā modelēšanai un simulācijai veltītā I3M konferencē Romā un aicina interesentus nākamgad aktīvi iesaistīties konferences darbā. Nākamā konference notiks 2012. gada septembrī Vīnē, Austrijā.

Profesors J. Merkurjevs ir I3M konferences līdzpriekšsēdētājs un viens no tās organizatoriem.

I3M ir ikgadēja plaša spektra konference modelēšanas un simulācijas jomā, kas ietver vairākas specializētas konferences. Šogad tā no 12. līdz 14. septembrim norisinājās Romā un ietvēra piecas tematiskās konferences (proti, «The European Modelling and Simulation Symposium», EMSS 2011, «The International Conference on Modelling and Applied Simulation», MAS 2011, «The International Conference on Harbour, Maritime and Multimodal Logistics Modelling and Simulation», HMS 2011, «The International Conference on Integrated Modelling and Analysis in Applied Control and Automation», IMACCA 2011 un «International Defense and Homeland Security Simulation Workshop», DHSS 2011). Kopējais konferences dalībnieku skaits bija aptuveni 300. Tika pārstāvētas 52 valstis.

Šogad I3M 2011 konference tika organizēta vienlaikus arī ar ikgadējo starptautisko zinātnisko konferenci «The Sixth NATO Joint Computer Assisted Exercise Forum» (CAX 2011), kas ir veltīta modelēšanas un simulācijas pielietošanai, veicot apmācību militārajā sfērā. Kopējais dalībnieku skaits bija aptuveni 200.

Abu minēto konferenču atklāšanas plenārsēdē Romā RTU profesors J. Merkurjevs nolasīja referātu «Supply Chain Dynamics: Simulation-Based Training and Education», kas bija veltīts imitācijas modelēšanas pielietojumiem piegādes ķēžu vadībā, akcentējot modelēšanā bāzēto lietišķo spēļu pielietošanu, mācot piegādes ķēdes vadības metodes u. c.

«Šajā sfērā mūsu katedrai ir uzkrāta bagāta pieredze,» stāsta J. Merkurjevs. «RTU Modelēšanas un imitācijas katedra regulāri piedalās I3M konferencēs un palīdz tās organizēt. 1998. un 2003. gadā HMS konference ir notikusi arī RTU.»

Kā atzīst profesors, bija ļoti patīkami šā gada HMS konferencē Romā satikt kolēģus no RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes.

Nākamajā gadā I3M (The 9th International Multidisciplinary Modeling & Simulation Multiconference) konference notiks septembrī Vīnē, Austrijā.

Vairāk par konferenci - mājaslapās:
I3M 2011.
HMS 2011.
Plenārsēdes fotogrāfijas CAX 2011 mājaslapā.
NATO CAX 2012 Forum.
I3M 2012.