LU notiks seminārs «Modeļu bāzētās izstrādes tehnoloģijas un to atbalstošie rīki»

6. novembris, 2009

Otrdien, 17. novembrī, plkst. 14 Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtā (LU MII), Rīgā, Raiņa bulvārī 29, notiks seminārs «Modeļu bāzētās izstrādes tehnoloģijas un to atbalstošie rīki», kurā aicināti piedalīties IT studenti un mācībspēki.

06.11.2009.

Seminārs būs veltīts modeļu bāzētās izstrādes tehnoloģiju izmantošanai programmatūras izstrādē. Modeļu bāzētā izstrāde ir inovatīva pieeja programmatūras izstrādē. Tās pamatā ir sistēmu būve, izmantojot augstāka abstrakcijas līmeņa līdzekļus – modeļus. Modeļi apraksta izstrādājamo sistēmu dažādus aspektus, piemēram, sistēmu prasības, struktūru, funkcionalitāti utt. Modeļu bāzētā izstrādes procesā secīgi tiek būvēti modeļi, kas apraksta sistēmu dažādos abstrakcijas līmeņos. Detalizētāki modeļi tiek iegūti, papildinot augstāka līmeņa modeļus. Lielu daļu no detalizācijas procesa ir iespējams automatizēt, lietojot modeļu transformācijas, kas tiek rakstītas speciālās modeļu transformāciju valodās. Pateicoties modeļu transformācijām, modeļu bāzētais izstrādes process ir ieguvis plašāku praktisko pielietojumu. Šis process ir kļuvis pietiekoši ērts lietošanā, kā arī ievērojami atvieglo un paātrina programmatūras izstrādi.

Arī LU MII tiek izstrādātas inovatīvas modeļu bāzētās izstrādes atbalsta tehnoloģijas – ir izstrādāti modeļu transformāciju valoda MOLA un tās atbalsta rīki. Ir izstrādātas arī metodoloģijas, kā šīs transformācijas būvēt un pielietot modeļu bāzētajā izstrādē.

Semināra ietvaros tiks izklāstīti modeļu bāzētās izstrādes pamatprincipi un ieguvumi no tās lietošanas. Tiks demonstrēta metodoloģija, kā modeļu bāzētā izstrādē pielietot MOLA valodu un atbalsta rīkus un kā integrēt MOLA modeļu transformācijas populārākajos modelēšanas rīkos, kas tiek lietoti Latvijas programmatūras izstrādes industrijā.

Seminārs būs orientēts uz Latvijas IT jomas speciālistiem, studentiem, kā arī uz potenciāliem programmatūras izstrādātājiem valsts pārvaldē un dažādu nozaru uzņēmumos.

Papildu informācija: .

6. novembris, 2009 plkst. 11:35