Latvijas Zaļās enerģijas 5. forums

22. augusts, 2011

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU) un Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) rīko piekto Latvijas Zaļās enerģijas forumu.

Forums notiks 2011. gada 7. septembrī no plkst. 13 līdz plkst. 16 Rīgā, Kaļķu ielā 1.

Latvijas Zaļās enerģijas forumi ir pasākumi, kuri līdz šim ir piesaistījuši sabiedrības uzmanību, jo tiek runāts par aktualitātēm atjaunojamo energoresursu jomā, kā arī tiek meklēti risinājumi Latvijas enerģētikas attīstībai.

Piektais Latvijas Zaļās enerģijas forums būs veltīts Latvijas enerģētikas politikas attīstībai. Forumā iecerētas četru profesoru 10 minūšu  prezentācijas:

• RTU rektors, akadēmiķis Leonīds Ribickis (par atjaunojamo energoresursu efektīvu izmantošanu),
  • LU Vides zinātnes nodaļas vadītājs, akadēmiķis Māris Kļaviņš (par ilgtspējīgu attīstību Latvijā),
  • LLU Mežu fakultātes dekāns Dagnis Dubrovskis (par mežu resursiem Latvijā)
  • RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore Dagnija Blumberga (par Zaļās enerģijas stratēģiju 2020-2030-2050).

Forumā aicinātas piedalīties vadošās politiskās partijas , kuras 5 minūšu laikā paudīs savu nostāju par ikvienam Latvijas iedzīvotājam svarīgiem jautājumiem:

• kāds varētu būt ceļš uz zaļo enerģētiku Latvijā? Īstermiņa (2020) un ilgtermiņa mērķi (2050);
  • kādi politikas instrumenti ir jāiedarbina Latvijā, lai patiesi samazinātu enerģijas patēriņu;
  • kādas īstermiņa problēmas enerģētikā šobrīd ir valstī un kādi ir risinājumi (piemēram,  tarifi, parādi, liekas uzstādītās jaudas, utt.)?

Forums noslēgsies ar auditorijas jautājumiem un diskusijām.

Reģistrācija dalībai www.videszinatne.lv līdz 2011. gada 5. septembrim. Forums ir bez dalības maksas.

Informācija par reģistrēšanos:
Zane Brice,