Latvijas augstākās izglītības un zinātnes finansējums ir izraisījis starptautisku rezonansi

17. novembris, 2009

Latvijas Rektoru padome informē, ka informācija par Latvijas augstākās izglītības finansējuma stāvokli, ko Eiropas Universitāšu asociācijas pārstāvji guvuši vizītes laikā Latvijā, ir publicēta asociācijas mājaslapā un ir izraisījusi starptautisku rezonansi.

17.11.2009.

Informācija par situāciju un vizītes rezultātiem publicēta Eiropas Universitāšu asociācijas (EUA) mājaslapā: «EUA delegation visit to Latvia focuses on higher education funding and reforms», kā arī portālā University World News: «LATVIA: EUA warns of inadequate spending».

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļā Latvijā viesojās Eiropas Universitāšu asociācijas (EUA) augsta līmeņa delegācija un tikās ar Ministru prezidentu, kā arī ar Saeimas un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, to skaitā arī ar RTU rektoru akadēmiķi Ivaru Knētu, lai pārrunātu satraucošo situāciju Latvijas augstākās izglītības un zinātnes valsts finansējumā. Latvijas valdība iecerējusi 2010. gadā finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei samazināt par 31% papildus 2009. gadā jau veiktajam 48% samazinājumam.

Tiekoties ar Latvijas Rektoru padomi, EUA prezidents Žans Marks Raps uzsvēra: «Ir ļoti svarīgi, lai jaunās dalībvalstis Austrumeiropā turpinātu augt, jo cīņa par smadzenēm turpinās un tai ir jābūt līdzvērtīgai, citādi Eiropas Savienība būs vēl vairāk sašķelta nekā agrāk. Latvija nevar atļauties zaudēt jauno studentu paaudzi, jo tādā gadījumā valsts ekonomikas izredzes atgūties strauji samazināsies.» Viņš norāda, ka jebkurš sociālais un ekonomiskais plāns jāveido, atbalstot jauno paaudzi, jo tieši tā ilgtermiņā izvedīs Latviju no krīzes.

RTU Informācijas centrs

17. novembris, 2009 plkst. 11:31