Konkurss RTU maģistrantiem un doktorantiem «ResearchSlam»

23. marts, 2012

Jau 150 gadus viena no nozīmīgakajām Rīgas Tehniskās universitātes šķautnēm ir pētniecība, un jubilejas gadā RTU Zinātņu prorektora dienests izaicina jaunos pētniekus, izsludinot konkursu «ResearchSlam». Līdz 14. aprīlim RTU maģistranti un doktoranti aicināti pieteikties dalībai konkursā un parādīt savu pētījumu neierastā veidā ar mērķi demonstrēt eksakto zinātņu interesanto un aizraujošo pusi.

«Konkurss «ResearchSlam» tiek organizēts pirmo reizi, un tā mērķis ir atklāt, kādus pētījumus un zinātnisko darbu veic maģistranti un doktoranti Rīgas Tehniskajā universitātē. Demonstrējot zinātniskos sasniegumus atraktīvā un saistošā veidā, vēlamies rosināt interesi par pētniecību plašākā, arī ar universitāti tieši nesaistītā cilvēku lokā,» konkursa ideju skaidro RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Katram dalībniekam tiks dotas 10 minūtes auditorijas priekšā, lai iekarotu skatītāju simpātijas un atklātu zinātnes nozari, virzienu vai tēmu, kurā konkursa dalībnieks veic pētījumus, kā arī sasniegtos rezultātus, interesantākās vai aizraujošākās sevis pārstāvētās nozares šķautnes.

Konkurss notiks divās kārtās: atlases kārta maģistrantiem notiks 19. aprīlī, doktorantiem – 26. aprīlī RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, savukārt 10. maijā gaidāmais fināls notiks «Birojnīcā» Berga bazārā (Dzirnavu ielā 84, k. 2.), un to vērot aicināti visi interesenti.

Vairāk informācijas par pieteikšanos un konkursa nolikumu.

Konkursa «ResearchSlam» īpašais atbalstītājs ir informācijas tehnoloģijuuzņēmums Exigen Services Latvia, kura pārstāvji sekos līdzi konkursa gaitai, kā arī vērtēs dalībnieku prezentācijas. Exigen Services Latvia valdes priekšsēdētājs Ivars Puksts: «Tieši intelekts ir mūsu vērtīgākaisresurss, jo zinātnes atklājumi ir pamatā ikvienas nozares attīstībai. Taču ar ideju vien nepietiek – ir jāmāk to arī pasniegt, pastāstīt citiem, demonstrējot idejas unikalitāti un iespējamo pielietojumu. Šis pasākums ir lieliska iespēja jaunajiem zinātniekiem izmēģināt spējas savu ideju aizstāvēšanā.»

Papildu informācija:
Zane Skreija, RTU Doktorantūras skolas vadītāja,