Konference «Knuts Hamsuns. Laika balsis un atbalsis»

7. oktobris, 2009

Latvijas Kultūras akadēmija un Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību 2009. gada 16. oktobrī plkst. 10 «Swedbank» ēkā «Saules akmens» (Balasta dambī 1a) organizē konferenci «Knuts Hamsuns. Laika balsis un atbalsis».

07.10.2009.

Zinātniskā konference «Knuts Hamsuns. Laika balsis un atbalsis» parzinātnisko pētījumu un diskusiju smaguma centru izvirzījusi norvēģurakstnieku, Nobela prēmijas laureātu, talantīgu literātu un pretrunīgupersonību – Knutu Hamsunu, kam šogad aprit 150. jubileja.

Rakstnieka vārds pasaules literārajā telpā iezīmējies ar daudziempoētiskiem jaunievedumiem, starp kuriem – intensīvs un savdabīgs laikatēlojums. Viņa personāžiem piemīt subjektīva, ar cilvēka iekšējo ritmusamērota laika uztvere. K. Hamsuna daiļdarbos liela nozīme ir dabastelpai, tādēļ rakstnieks bieži pievērsies mitoloģiskā laika atveidei.Jaunradē viņu saistījuši vēsturiski ekskursi, kultūrkodi un laikmetaaktualitātes. Laikam un laikmetam ir būtisks iespaids uz K. Hamsunauztveri citās nacionālajās kultūrās. Ar norvēģu rakstniekapopularitātes un aizmirstības periodu mijas starpniecību var šķetinātlatviešu un citu kultūru literatūras un vēstures stāstus. K. Hamsunadaiļrade iespaidojusi daudzus māksliniekus un literātus dažādos laikaposmos, mudinot veidot rakstnieka ideju, tēlu un pasaules uztveresatspulgus, nereti ar to starpniecību iesaistoties neklātienes diskusijāpar laikmeta kultūras aktualitātēm.

Konferences organizētāji ir Latvijas Kultūras akadēmija unDaugavpils Universitāte. Konferences dalībnieki – filoloģijas zinātņudoktori no Baltoskandijas Akadēmijas (Lietuva, Paņeveža), DaugavpilsUniversitātes, Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Universitātes.Referenti ziņojumos pievērsīsies Hamsuna daiļrades klātbūtnes izpēteiBaltijas, Anglijas un Krievijas kultūras telpās dažādos vēsturiskosnogriežņos, kā arī aplūkos «rakstnieku pārus» – norādīs uz paralēlēm K.Hamsuna, J. Jaunsudrabiņa un G. Janovska daiļradē.

Kļūt par konferences ziņojumu klausītājiem laipni aicināti visiinteresenti, kuriem saistoša ir kultūras un literatūras procesusalīdzināšana.

Konferenci atbalsta Norvēģijas Karalistes vēstniecība.

Kontaktinformācija:
Evija Zubina,
Latvijas Kultūras akadēmijas
Studiju informācijas un komunikāciju speciāliste
e-pasts: u.lv

Raksta pielikumi