Jūnijā Senāts apstiprinās jaunu RTU Padomnieku konventa sastāvu

26. maijs, 2011

Plānots, ka RTU Senāts 27. jūnija sēdē apstiprinās jaunu RTU Padomnieku konventa sastāvu. Līdzšinējie konventa locekļi trešdien, 25. maijā, notikušajā sanāksmē pauda gatavību arī turpmāk darboties RTU Padomnieku konventā, kā arī atbalstīja rektora akadēmiķa Leonīda Ribicka iniciatīvu turpmāk sadarboties ar universitāti intensīvākā režīmā.

Skatīt galeriju

padomnieku_konvents2011_500px.jpg Jau ziņots, ka 25. maijā notika RTU Padomnieku konventa sēdē, kuras laikā RTU vadība prezentēja padomniekiem universitātes attīstības plānus, kā arī aicināja lemt par padomnieku aktīvāku iesaistīšanos RTU stratēģisko lēmumu pieņemšanas procesā. Tāpat RTU Padomnieku konventa locekļi tika aicināti arī aktīvi iesaistīties gaidāmās RTU 150. jubilejas pasākumu plānošanā.

Kā atzina viens no Padomnieku konventa locekļiem, BDO «INVEST-Rīga» prezidents Andris Deniņš, viņaprāt, lielākā daļa līdzšinējo konventa locekļu RTU stratēģisko lēmumu pieņemšanā un konsultēšanā arī turpmāk piedalīsies ar prieku. Turklāt viņam kā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes profesoram, būtu interesanti sadarboties arī ar RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāti studiju un pētniecības darba un pieredzes apmaiņas līmenī.

Uz aktīvākas RTU sadarbības nepieciešamību ar citām Latvijas augstākās izglītības iestādēm un zinātniskās pētniecības institūcijām norādīja arī Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis. Viņaprāt, šim aspektam būtu jāpievērš ļoti liela uzmanība tieši, plānojot jauno RTU Ķīpsalas kompleksu, kur būtu jāparedz telpas un funkcijas, ko varētu izmantot ne tikai RTU studenti un pētnieki.

Savukārt SIA «Arcus Elektronika» valdes priekšsēdētājs Vitālijs Aišpurs un AS «SAF Tehnika» valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs akcentēja RTU zinātnieku sadarbību ar uzņēmējiem, norādot uz universitātes zinātnieku un uzņēmēju efektīvākas sadarbības nepieciešamību.

Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš norādīja, ka viena no lielākajām RTU studiju darba problēmām ir Latvijas likumdošanas aktos paredzētais 20 kontaktstundu skaits nedēļā, kas inženieru apmācībām ir pārāk niecīgs: «Mēs apzogam jauniešus,» norādīja V. Rantiņš un aicināja gan RTU vadību, gan Padomnieku konventa locekļus stimulēt šāda ierobežojuma atcelšanu un panākt, lai topošajā Augstākās izglītības likumā tiktu paredzēts palielināt kontakstundu īpatsvaru.

Tāpat N. Bergs atzinīgi novērtēja rektora ieceri, sākot no septembra katrā RTU fakultātē īstenot vismaz vienu maģistra studiju programmu angļu valodā, norādot, ka šis ir ļoti pozitīvs solis un novēlot šo attīstības virzienu turpināt vēl daudz vērienīgāk un ambiciozāk.

Sanāksmes noslēgumā RTU Padomnieku konvents nolēma turpmāk sanāksmes rīkot reizi ceturksnī. Nākamā Konventa sanāksme plānota septembra vidū.

RTU Padomnieku konventa galvenais mērķis ir veicināt RTU attīstību, nosakot tās darbības stratēģiskos virzienus atbilstoši valsts tautsaimniecības vajadzībām. Padomnieku konvents konsultē RTU Senātu un rektoru RTU attīstības stratēģijas jautājumos un atbalsta augstskolas materiālo un finansiālo resursu veidošanu.

RTU Informācijas centrs

26. maijs, 2011 plkst. 13:11