Japānas un Baltijas robotu meistari vienosies par turpmāku sadarbību

10. maijs, 2012

Sestdien, 12. maijā, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Baltijas Robotikas sacensību «Baltic Robot Sumo» laikā tiks parakstīts sadarbības līgums ar pasaules prestižāko sumo robotu sacensību «All Japan Robot Sumo Tournament» organizatoriem. Līguma mērķis ir veicināt robotikas kustības attīstību Baltijā. Savukārt plkst. 11 sāksies Baltijas sumo robotu sacensības. Tās šogad izvērtušās par vērienīgākajām pastāvēšanas vēsturē: sacensībām pieteikti vairāk nekā 100 dažādi roboti, tādēļ cīņa par ceļazīmi uz Japānas sacensībām būs īpaši spraiga.

Sacensības ir viens no lielākajiem Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150. jubilejas gada pasākumiem ar mērķi popularizēt inženierzinātnes. Ieeja un dalība pasākumā ir bez maksas.

Kā ziņots iepriekš, šogad vērot sacensību norisi aicināts ikviens, kam kaut nedaudz interesē tehnoloģijas, fizika un programmēšana – nodarbe atradīsies katram. Kamēr roboti cīnīsies, gan lieli, gan mazi apmeklētāji un līdzjutēji visas dienas garumā varēs iepazīties ar Festo Robotino robotiem, veidot «džoulu zagļus», robotvaboles un muzicējošo zīmuli «Drawdio».Savukārt paši mazākie izzinās inženierzinātnes «Jauno inženieru darbnīcā». Apmeklētāji aicināti arī piedalīties dažādās atrakcijās un spēlēs.

Sacensības varēs vērot arī interneta tiešraidē

Baltijas robotikas sacensību atbalstītājs ir OKarte, kas ir arī Latvijas robotikas sacensību ilggadējs partneris. OKartesniedz iespēju jauniešiem interesanti pavadīt laiku, konstruējot un meklējot atjautīgākos risinājumus, un apgūt šīs starpdisciplinārās zinātnes pamatus, tādējādi paverot plašas nākotnes darba iespējas robotikas nozarē.

«Baltic Robot Sumo» rīko RTU Robotikas klubs sadarbībā ar Bērnu zinātnes centru «Z(in)oo», IRobotpārstāvi Latvijā, RTU Studentu parlamentu un Rīgas Tehnisko universitāti. Pasākumu līdzfinansē Eiropas Savienība un Latvijas–Igaunijas programmas projekts «ICT DCNet (EU 34537)». Pasākumu atbalsta OKarte, kā arī draugi: SIA ELFA Elektronika, SIA Teliko, Argus radio detaļu tirdzniecība, FESTO, SIA Adugs un Hanzas maiznīca. Pasākuma informatīvie draugi: Ilustrētā Junioriem, Studentnet, Zparks, Boot.lv, Young Line Radio, spoki.lv un epadomi.lv.

Baltijas Robotikas sacensības notiek RTU 150 gadu jubilejas zīmē, kuru atbalsta Swedbank, Latvijas Gāze, Latvenergo, Lattelecom, Latvijas Dzelzceļš, SEB banka, Severstaļlat, Exigen Services Latvia, Rīgas dome, Knauf, Z Light.

Papildu informācija:
www.balticrobotsumo.org un www.robotika.lv