Izveidota RTU Radiomuzeja krātuve

3. jūnijs, 2011

Piektdien, 3. jūnijā, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē tika atklāts renovētais 13. kabinets, kurā izveidota Radiomuzeja krātuve. Tajā glabājas ap 700 vēsturisku radioaparātu, tostarp – arī viens RTU absolventa, jaunievēlētā Valsts prezidenta Andra Bērziņa dāvināts radioaparāts.

Skatīt galeriju

radio_kratuve_etf.jpgPašā Radiomuzejā, kas iekārtots Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, atrodas vēl ap 150 vēsturisku radioaparātu.

Līdz šim krātuvē izvietotie radioaparāti atradušies vairākās citās RTU ēkās un universitātes darbinieku privātajās kolekcijās. Tagad radioaparāti aplūkojami vienkopus.

Radio muzeja krātuves telpa renovēta ar RTU Informācijas tehnoloģijas dienesta atbalstu. Telpu divu mēnešu laikā renovējuši un muzeja kolekcijas glabāšanai pielāgojuši RTU telekomunikāciju inženieri Jānis Mačāns un Māris Umbraško.

Kā muzeja krātuves atklāšanā atzina Juris Eizentāls, gan renovētā telpa, gan muzeja kolekcija tapusi ar kolēģu atbalstu.

RTU Radiomuzeja kolekcija sākta veidot 20. gadsimta 70. gados un nu tajā iekļauts ap 1000 eksponātu – vēsturisku radioaparātu.

RTU Informācijas centrs

3. jūnijs, 2011 plkst. 14:08