Izsniegti centralizēto eksāmenu sertifikāti

16. jūlijs, 2009

Ceturtdien, 16. jūlijā, Valsts izglītības satura centrs (VISC) vidusskolēniem izsniedzis centralizēto eksāmenu sertifikātus ar vērtējuma līmeņiem, kurus jau no pirmdienas, 20. jūlija, vidusskolu absolventi varēs iesniegt Rīgas Tehniskajā universitātē un citās augstākās izglītības iestādēs, lai pieteiktos studijām.

16.07.2009.

Šogad 25 441 vidusskolu absolvents pirmoreiz kārtoja obligāto centralizēto eksāmenu matemātikā, kas ļauj cerēt, ka pakāpeniski palielināsies to studentu proporcija, kas izvēlas studijas inženiertehniskajās studiju programmās.

Kopumā šogad izlaboti 101 419 centralizēto eksāmenu darbi, no kuriem 23 652 bija angļu valodas eksāmena, 25 441 – matemātikas eksāmena, 19 729 – latviešu valodas un literatūras kā dzimtās valodas eksāmena darbi un 14 813 – vēstures eksāmena darbi. Latviešu valodas un literatūras kā valsts valodas eksāmenu kārtojuši 5674 cilvēki. Kādu no eksāmeniem nav nokārtojušas sešas personas.

VISC ziņo arī, ka līdzekļu trūkuma dēļ nākamgad varētu atteikties no kāda centralizētā eksāmena rīkošanas. Izglītības satura un eksaminācijas centra vadītāja Agrita Groza atzinusi, ka, visticamāk, ietaupījums varētu tikt meklēts uz kāda populāra eksāmena rēķina, jo vērā ņemamu finansiālo ietaupījumu iespējams iegūt tikai no tiem eksāmeniem, kuriem ir liels kārtotāju skaits.

Tas gan nenozīmētu, ka, skolu beidzot, skolēniem tāpat nebūtu jākārto kādi valsts pārbaudes darbi, un, ja notiktu atteikšanās no kāda eksāmena, augstskolas, visticamāk, rīkotu arī savus iestājeksāmenus.

RTU Informācijas centrs

16. jūlijs, 2009 plkst. 15:47