Iznākusi grāmata «Ģeodēzijas izglītība un zinātne Latvijā»

2. februāris, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Izdevniecībā klajā laista monogrāfija «Ģeodēzijas izglītība un zinātne Latvijā». Grāmatas autors Jānis Klētnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktors, Latvijas Zinātņu vēstures asociācijas Goda biedrs, ilggadējs RTU docents un ģeodēzijas specialitātes atjaunotājs tajā sniedz vērtīgu pētījumu par ģeodēzijas izglītības un zinātnes vēsturi Latvijā.

Monogrāfijas sešās nodaļās atspoguļota ģeodēzijas izglītības un zinātnisko pētījumu situācija augstskolās: Rīgas Politehniskajā augstskolā (1862–1896), Rīgas Politehniskajā institūtā (1896–1918), Latvijas Universitātē (1919–1944), Latvijas Valsts universitātē (1940–1958) un atjaunotājā Rīgas Politehniskajā institūtā (1958–1990). Laikmetu un notikumu kopsakarībās raksturota atsevišķu ģeodēzijas nozaruattīstība, mācībspēku sniegums un ģeodēzijas loma tautsaimniecībā.

Grāmata veltīta Rīgas Tehniskās universitātes 150. gadu jubilejai.

RTU Informācijas centrs

2. februāris, 2012 plkst. 16:39