Iznācis RTU žurnāla «Jaunais Inženieris» rudens numurs

7. septembris, 2011

Sākot jauno studiju gadu, plauktos un globālajā tīmeklī iegūlis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) žurnāla «Jaunais Inženieris» rudens numurs.

«Jaunajā Inženierī» lasiet numura intervijas ar Dāvi Meiki – doktorantu,kurš strādā «Mercedes-Benz» rūpnīcā, kā arī ar Normundu Bergu – RTU Padomnieku konventa locekli, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētāju, AS «SAF Tehnika» valdes priekšsēdētāju.

Lai apjaustu RTU sniegto zināšanu un iespēju nozīmi, studenti, kuri vasaras mēnešos universitātē gūtās zināšanas izmantoja praksē, stāsta, kā gājis, piedaloties projektā «Labā prakse».

RTU vienmēr iestājusies ne tikai par akadēmiskajām, bet arī par sportiskajām vērtībām. Par vienu no akadēmiskā un sportiskā veiksmes stāsta īstenotājiem ir kļuvis elektronikas 2. kursa students un RTU futbola komandas vārtsargs Nauris Ivanāns, kuram dota zaļā gaisma darbamtehnoloģiju uzņēmumā «Exigen Services Latvia».

Pārliecību par RTU kvalitātēm žurnālā pauž mācību prorektors Uldis Sukovskis, skaidri liekot noprast – optimismam ir pamats – jauniešu interese par inženierzinātņu studijām pieaug.

Savukārt RTU rektors Leonīds Ribickis atklāj, kas paveikts, virzot RTU uz trešās paaudzes universitātes statusu un dodoties vizītēs uz Igauniju, Brazīliju, ASV un Ķīnu, kur tika paplašināta RTU starptautiskāsadarbība.

«Jaunais Inženieris» ņēma rokās lupu un... ieskatījās arī kāda inženieramākslinieciskajā dvēselē. Tas ir stāsts par Volgā braucošu RTU absolventu Jāni Kreicburgu, kurš savu veiksmes atslēgu meklēja un atradastarptautiskajā pieredzē, grāmatās un komunikācijas kanonos.

Lai iedrošinātu RTU studentus doties pretī galvu reibinošu sapņu piepildījumam, 19 gadus vecā privātpilota licences īpašniece Sintija Balašova novēl «Lidojumam labvēlīgu laiku». Tā ir naratīva par meiteni, kurai nav autovadītāja apliecības, taču viņa ir metusi izaicinājumu gaisa satiksmes kārtībai un noteikumiem.

Par saviem panākumiem žurnāla lasītājiem stāsta esošie un bijušie RTU studenti, kuri ielauzušies pragmatiskajā biznesa pasaulē.

Savukārt RTU zinātnieki piegriezuši pareizos akcentus nākotnes studentu viedajai žaketei, kas ražos elektrību. Vai šī inovācija ienāks modes pasaulē un iekaros modes Meku – Milānu?

Kamēr par jaunajām modes tendencēm vēl strīdas, žurnālā sniegts ieskats Eiropas Komisijas zinātnes finansējuma aktualitātēs, kā arī atklāts knīpstangu un citu priekšmetu atdzīvināšanas process, RTU vasarnieku piedzīvojumi u. c.

RTU Informācijas centrs

7. septembris, 2011 plkst. 10:01