Iznācis jaunais RTU žurnāla «Jaunais Inženieris» numurs

20. jūnijs, 2011

Pirmdien, 20. jūnijā, iznācis jaunais Rīgas Tehniskās universitātes žurnāla «Jaunais Inženieris» vasaras numurs. Žurnāla drukātās versijas izplatītas RTU struktūrvienībās, savukārt elektroniskā versija lasāma šeit.

«Jaunajā Inženierī» iekļauta intervija ar RTU vadošo pētnieku Kasparu Kalniņu – pirmo Latvijas zinātnieku, kurš stažējas Eiropas Kosmosa aģentūrā. RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis atbild uz RTU darbinieku un studentu jautājumiem par to, kas paveikts, esot 100 dienas rektora amatā. Studenti-uzņēmēji dalās pieredzē un stāsta par savām biznesa idejām, savukārt Studentu parlamenta pārstāve skaidro, kāpēc būt RTU studentam ir noderīgi un aizraujoši. Tāpat jaunākajā numurā varat lasīt interviju ar Ilzi Valaini – vienu no 133 RTU absolventiem, kas iekļauta Karjeras centra veidotajā Zelta fondā. «Jaunā Inženiera» vasaras numurā apskatāmi arī topošo arhitektu starptautiska konkursa darbi, kā arī skatāma fotoreportāža no Stokholmas, kur topošie arhitekti iepazinās ar ekociematiem. Jaunais ķīmijas doktors Kristaps Jaudzems stāsta par stažēšanos pie Nobela prēmijas laureāta profesora Kursa Vītriha un nākotnes pētījumiem. Mehānikas institūta doktorants Guntis Kuļikovskis stāsta par robotzivi un zinātnieku sapņu robotu – mobilo astoņu riteņu platformu, kura uzdevums būs veikt precīzo lauksaimniecību. Tehnoloģijām veltītajā sadaļā aplūkota ūdens apgādes sistēmas pilota iekārta ūdensapgādes tīkla piesārņojuma novēršanai, kā arī laboratorijas mēroga daudzslāņu konstrukciju prototipu izveides iekārta – termiska prese. Apaļā galda diskusijā RTU amatpersonas un Latvijas Neatkarīgās televīzijas žurnālisti apspriež RTU – LNT TV kopprojekta rezultātus un zinātnes veiksmes stāstu popularizēšanas nākotnes plānus. Savukārt intervijā ar jaunievēlēto RTU Studentu parlamenta prezidentu Juri Iljinu uzzināsiet, kāpēc Transporta un mašīnzinību fakultātes studenti tiek uzskatīti par dinozauriem. Jaunākajā žurnāla numurā varat arī uzzināt vairāk par Ķīpsalā plānotajām vērienīgajām pārmaiņām, kas sākas jau šovasar.

Gan drukātajam žurnālam, gan šā paša žurnāla elektroniskajai versijai ir iegūts ISSN (International Standard Serial Number – Starptautiskais seriālizdevumu standartnumurs) numurs, kas automātiski RTU žurnālu iekļaus starptautiskajā ISSN  sistēmā. Tas nozīmē, ka RTU žurnāls būs atrodams gan lokālajā Latvijas ISSN datubāzē, gan ISSN starptautiskā reģistra datubāzē (šajā datubāzē atrodama informāciju par visiem pasaules seriālizdevumiem, kuriem jebkad ticis piešķirts ISSN numurs (ap vienu miljonu ierakstu no 180 pasaules valstīm 150 valodās)), gan Ziemeļvalstu seriālizdevumu kataloga NOSP datubāzē, kurā iekļautas ziņas par Latvijas seriālizdevumiem.

Katrai publikācijai pievienota arī anotācija krievu un angļu valodā.

RTU Informācijas centrs

20. jūnijs, 2011 plkst. 16:34