Erasmus studenti apgūst latviešu valodu

4. augusts, 2010

No 1. Līdz 28. augustam Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments (RTU SSAD) organizē intensīvos latviešu valodas kursus «Erasmus» apmaiņas programmas studentiem, kuri plāno Latvijā mācīties vienu semestri vai arī visu nākamo studiju gadu. 22 studenti no: Austrijas, Francijas, Grieķijas, Itālijas, Īrijas, Ķīnas, Portugāles, Slovākijas, Spānijas, Turcijas un Vācijas četru nedēļu laikā apgūs latviešu sarunvalodu un iepazīs Latvijas vēsturi, kultūru, galvenos politiskos un ekonomiskos procesus, sabiedrības iezīmes.

04.08.2010.

Studijas Latvijā visiem kursu dalībniekiem notiks angļu valodā, tomēr viņi vēlas iegūt ikdienas dzīvē nepieciešamās pamatiemaņas latviešu valodā un iepazīt vidi un sabiedrību, kurā būs jāpavada turpmākais pusgads vai gads. Jaunieši kursa laikā ar interaktīvu vingrinājumu palīdzību attīstīs komunikācijas prasmes un kursa noslēgumā jau varēs risināt sarunu latviski ar dažādām varēs tēmām.

Studentiem katru nedēļu būs jāveic pārbaudījums testa veidā, lai pārliecinātos par sasniegto līmeni. Sekmīgi nokārtojot kursa noslēguma eksāmenu, kas sastāv no četrām daļām: lasīšanas, klausīšanās un rakstīšanas un intervijas, studenti saņems RTU tālākizglītības sertifikātu un 6 ECTS kredītpunktus.

Papildus valodas apmācībai kursa dalībnieki apmeklēs lekcijas par Latvijas vēsturi, politiku, ekonomiku, kultūru un sabiedrību, dosies ekskursijās, apgūs latviešu tautasdziesmas un dejas, baudīs latvisko virtuvi un iepazīs arī cits cita kultūru un tradīcijas.

Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments

4. augusts, 2010 plkst. 10:13