ETF absolvē Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti

1. jūlijs, 2009

Trešdien, 1. jūlijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā notika Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) izlaidums, kurā RTU diplomus saņēma deviņi Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) Gaisa spēku (GS) pamatapmācības kursa kadeti.

01.07.2009.

NAA kadeti ir ieguvuši inženierzinātņu bakalaura grāduelektrozinātnē. Studiju laikā kadeti apguva radiotehniskās sistēmas,vairākus priekšmetus, kas saistīti ar elektrozinībām, elektroniku,matemātiku, fiziku, ķīmiju un citus militārās jomas speciālistiem ļotisvarīgus studiju priekšmetus. Mācības notika ne tikai latviešu, bet arīangļu un krievu valodā. «Tā bija laba iespēja mācību procesā apgūtvisus nepieciešamos terminus un nostiprināt valodu zināšanas. TurpmākRTU absolvējušie kadeti turpinās studijas NAA, kur apgūs militārosmācību priekšmetus un papildinās valodu zināšanas Valodu skolā. Pēcsekmīgas apmācības NAA kadeti saņems pirmo virsnieka pakāpi – leitnants– un dosies dienēt Latvijas Jūras spēkos,» stāsta NAA vadības virsnieceIlona Kojaloviča.

RTU sadarbība ar NAA ilgst jau vairākus gadus. Kā atzīst ETF dekānavietnieks zinātniskajā darbā, Arnis Gulbis, ETF sagatavo militārosspeciālistus, kas spēj ekspluatēt Latvijas Nacionālo bruņoto spēkumoderno militāro elektro- un radiotehniku un tādejādi sekmē veiksmīguLatvijas dalību NATO. Savukārt I. Kojaloviča norādīja, ka nākotnēdienestam Latvijas Gaisa spēkos iecerēts NAA kadetus apmācīt ne vienETF, bet arī Transporta un mašīnzinību fakultātes Aviācijas institūtā.

RTU Informācijas centrs

1. jūlijs, 2009 plkst. 10:09