Ekonomikas ministre iepazīstas ar RTU zinātnieku pētījumiem enerģētikā

21. decembris, 2022
Viesojoties RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtā (VASSI), ekonomikas ministre Ilze Indriksone apskatīja VASSI laboratorijas, kurās notiek eksperimenti pētījumiem enerģētikā un top jauni risinājumi, kas sniegs ieguldījumu nākotnes enerģētikas sistēmās. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Iepazīstoties ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieku pētījumiem enerģētikā, 19. decembrī RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē viesojās ekonomikas ministre Ilze Indriksone. Vizītes laikā viņa īpašu pateicību par ieguldījumu nozares pilnveidē izteica EVIF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtam (VASSI), pasniedzot Pateicības rakstu institūta profesorei Andrai Blumbergai.

Visu trīs fakultātes institūtu – VASSI, Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta un Enerģētikas institūta – zinātnieki bija sagatavojuši prezentācijas, iepazīstinot ministri ar Ekonomikas ministrijas (EM) finansētās valsts pētījumu programmas (VPP) «Enerģētika» rezultātiem. 2018. gada beigās sāktā VPP jau ir noslēgusies, un pagaidām jauna vēl nav sākta, taču pētījumi enerģētikā īpaši šajā laikā, kad Eiropa saskaras ar energokrīzi, ir ļoti aktuāli.

VPP «Enerģētika» tika realizēti 11 projekti, kurus veica visi trīs EVIF institūti, strādājot pie pētījumiem, kuru pamatā ir ilgtermiņa mērķi un plānošanas dokumenti, piemēram, Eiropas līmenī panāktā vienošanās «Eiropas zaļais kurss» jeb «The European Green Deal», apņemoties līdz 2050. gadam nodrošināt klimatneitralitāti Eiropā, un Nacionālais enerģētikas un klimata plāns 2030. gadam, kas ir viens no galvenajiem dokumentiem ilgtermiņa enerģētikas un klimata politikas formulēšanai.

EVIF zinātnieki ir izstrādājuši enerģētikas un klimata modelēšanas rīkus, lai panāktu pēc iespējas lielāku kaitīgo emisiju samazinājumu. Tāpat notiek darbs pie atjaunojamo energoresursu ražošanas un izmantošanas tehniskā un ekonomiskā potenciāla novērtējuma un politikas rekomendāciju izstrādes, siltumapgādes un dzesēšanas sistēmu attīstības, kā arī tiek izstrādāti risinājumi ar enerģētikas sistēmu drošumu saistītajos jautājumos, lai palielinātu drošumu mūsu elektroapgādes tīklos. Tiek strādāts arī pie dažādām tehnoloģijām vēsturisko ēku energoefektivitātes uzlabošanai un atjaunojamo energoresursu izmantošanai.

Vizītes laikā I. Indriksone apskatīja arī VASSI laboratorijas, kurās notiek eksperimenti pētījumiem enerģētikā un top jauni risinājumi, kas sniegs ieguldījumu nākotnes enerģētikas sistēmās.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone viesojas RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtā

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

21. decembris, 2022 plkst. 13:11