EEF pētnieks iegūst iespēju stažēties Eiropas Kosmosa aģentūrā

22. septembris, 2012

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) rīkotajā stipendiju konkursā iespēju sešus mēnešus stažēties EKA pētniecības centros ieguvis Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pētnieks Gundars Ašmanis, vēstīts IZM mājaslapā.

Jaunais zinātnieks Gundars Ašmanis ir otrais Latvijas doktorants, kuram no 2012.gada oktobra līdz 2013.gada martam būs iespēja doties uz Eiropas Kosmosa pētniecības un tehnoloģiju centra (ESTEC) elektromagnētiskās savietojamības laboratoriju (TEC) Nordvijkā, Holandē.

Jaunajam zinātniekam Holandē būs iespēja iesaistīties zinātniskajos pētījumos saistībā ar kosmosa tehnoloģiju elektronikas sistēmu elektromagnētisko savietojamību, kā arī iegūt izpratni par EKA struktūru un darbības vidi,kas saistīta ar EKA izsludinātām tehnoloģiju iepirkuma procedūrām. Šo procedūru pārzināšana sekmēs tālāku Latvijas zinātnisko institūtu un ražotāju spēju piedalīties EKA izsludinātajos iepirkuma konkursos.

GundarsAšmanis ir Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks elektromagnētiskās savietojamības jomā un Latvijas Elektronikas Iekārtu Testēšanas Centra inženieris un eksperts, kura pētījuma virzieni saistīti ar kompozītmateriālu elektromagnētiskajām īpašībām, elektronikas sistēmu filtru izpēti un izstrādi, augstfrekvences traucējumu mērījumiem un to kontrolētu emitēšanu.

RTU Informācijas centrs

22. septembris, 2012 plkst. 23:39