Doktora disertāciju RTU aizstāvēs doktorants no Polijas

17. februāris, 2011

Ceturtdien, 17. februārī, plkst. 16 RTU centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 119. telpā doktora disertāciju aizstāvēs viens no RTU ārzemju doktorantiem – Miroslavs Vesolovskis (Miroslav Wesolowski) no Polijas.

M. Vesolovska promocijas darba tēma ir «Efektīvas apgrieztās metodes moderno kompozītmateriālu īpašību noteikšanai izstrāde un validācija». Darbs izstrādāts RTU Būvniecības fakultātes Materiālu un konstrukciju institūtā. Darba zinātniskais vadītājs ir RTU profesors Jevgenijs Barkanovs.

Darba oponenti ir Polijas Militārās tehniskās universitātes profesors Marians Klaštornijs (Marian Klasztorny), RTU Būvniecības fakultātes profesors Andrejs Krasņikovs un RTU Transporta mašīnzinību fakultātes asociētais profesors Vitālijs Beresņēvičs.

Promocijas darbs ir veltīts moderno kompozītmateriālu izmantošanai specifiskās konstrukcijās, kurās svarīgi samazināt svārstības, kas radušās dažādu slodžu ietekmē. Darba mērķis ir noteikt eksperimentālo un skaitlisko kļūdu avotus dinamisko testu laikā. Izstrādātā metode ievērojami samazinās kļūdu ietekmi uz materiālu īpašību noteikšanu. Iegūtie pētījuma rezultāti ir paredzēti pētniecības laboratorijām, kompozītmateriālu ražotājiem un gala lietotājiem tādās nozarēs kā transporta industrija un būvniecība.

Kā atzīst RTU Ārzemju studentu departamenta vadītājs Igors Tipāns, ikviens ārzemju students, kas savu disertāciju izvēlas izstrādāt un aizstāvēt RTU, apliecina augsto RTU pētniecības potenciālu, kā arī, piedaloties starptautiski nozīmīgos pētniecības projektos, ceļ RTU kā zinātnes universitātes prestižu un veicina internacionalizācijas procesu universitātē.

RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis stāsta: «Patlaban aktīvi piesaistīt doktorantus no ārvalstu augstskolām RTU un citām Latvijas augstākās izglītības iestādēm liedz stabila finansējuma trūkums. Lai veidotu stabilāku un ilgtspējīgāku finansēšanas modeli, nākotnē doktora studiju vietu finansēšanai plānojam piesaistīt arī uzņēmumus, kuru labā doktoranti varētu veikt pētījumus.»

Pēdējos piecos gados RTU doktora disertācijas aizstāvējuši: 2009. gadā Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē – Silvestre Ndžako Džomo (Sylvestre Njakou Djomo, Kamerūna), zinātniskā vadītāja profesore Dagnija Blumberga; Transporta un mašīnzinību fakultātē – Amjads Habazs (Amjad Khabaz, Sīrija), zinātniskais vadītājs profesors Andrejs Krasņikovs.  2008. gadā doktora disertāciju RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē aizstāvēja Klaudio Rošā (Claudio Rochas, Itālija), zinātniskā vadītāja profesore Dagnija Blumberga; Inženierekonomikas un vadības fakultātē – Mariušs Lešeks Skorskis (Mariusz Leszek Skorski, Šveice), zinātniskais vadītājs profesors Anatolijs Magidenko; 2007. gadā. Transporta un mašīnzinību fakultātē – Mohamads Zaharia (Mohamad Zakaria, Libāna), zinātniskais vadītājs profesors Jurijs Dehtjars. Pēc disertācijas aizstāvēšanas doktoranti sekmīgi turpina pētniecības darbu Beļģijā (Silvestre Ndžako Džomo), Zviedrijā (Mohamads Zakaria), RTU (Klaudio Rošā), Sīrijā (Amdžads Habazs). Šogad RTU doktorantūrā studē Francijas, Indijas, Slovākijas un Bulgārijas pilsoņi.

RTU Informācijas centrs

17. februāris, 2011 plkst. 9:24