Diskusija par pilsētas attīstību

8. oktobris, 2009

Šovakar, 8. ktobrī, plkst. 18 Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte (RTU APF), Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāte un Plimutas Universitātes Arhitektūras skola (Lielbritānija) aicina uz diskusiju par pilsētu attīstības tēmu «Contesting the City».

08.09.2009.

Diskusija notiks  Rīgā, Alberta ielā 10–313.

Mēs uztveram pilsētu kā kaut ko pašsaprotamu – kā vietu dzīvei, darbam un atpūtai. Pētot tuvāk, gan prakse, gan diskurss mums atklāj, ka šī realitāte nav iepriekš noteikta un absolūta, bet drīzāk ir konstruēta kulturāli, ekonomiski un sociāli. Un kā konstrukciju to ir iespējams pārvērtēt, kritizēt un pārveidot.

Diskusija piedāvā iespēju pilsētas idejas kritikai un alternatīviem redzējumiem. Vienlaikus tiek rosināts dialogs starp nozarēm, iesaistītajām institūcijām un plašāku sabiedrību.

Diskusijā piedalīsies: Dr. Uģis Bratuškins, RTU APF dekāns, Roberts Brovns, Plimutas Universitātes Arhitektūras skola, Kristīne Āboliņa, LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāte, Dr. Krištofs Navrateks, Plimutas Universitātes Arhitektūras skola.

Savu skatījumu uz Rīgu vakara gaitā demonstrēs 24 Plimutas Universitātes arhitektūras studenti, kas šonedēļ strādā pie projektiem Andrejsalā.

RTU APF

8. oktobris, 2009 plkst. 9:47