Darbu sāk jaunais RTU rektors L. Ribickis

2. februāris, 2011

Sākot no 2. februāra, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora amatā stājas jaunievēlētais RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, kuru RTU Akadēmiskā sapulce rektora amatā ievēlēja aizvadītā gada 28. decembrī, un Ministru kabinets apstiprināja 25. janvārī. Rektora videouzruna.

Stājoties amatā, L. Ribickis pateicas RTU studentiem, mācībspēkiem un darbiniekiem par atbalstu RTU rektora vēlēšanās un pauž apņēmību realizēt rektora darbības programmā paredzēto. «To mēs varam paveikt tikai, darbojoties visi kopā: mērķtiecīgi strādājot RTU zinātnes, studiju, infrastruktūras kvalitātes paaugstināšanā, kā arī cilvēkresursu un finanšu resursu racionālā izmantošanā,» atzīst L. Ribickis.

RTU nākotni jaunais rektors saskata studiju un zinātnes internacionalizācijā, kā arī plašā sadarbībā ar uzņēmējdarbības sektoru.

«Pasaule ir mainīga, un mums ir jābūt gataviem izmantot šos izaicinājumus un iespējas. Mums ir jābūt vadošajiem zinātņu sabiedrības veidotājiem Latvijā, Eiropā un pasaulē,» tā L. Ribickis.

L. Ribickis ir Rīgas Tehniskās universitātes (toreiz – Rīgas Politehniskā institūta) 1970. gada absolvents, habilitētais inženierzinātņu doktors, stažējies Maskavas Enerģētikas institūtā, bijis viespētnieks Budapeštas Tehniskās universitātes Elektrotehnikas fakultātē, viesprofesors Viskonsinas-Madisonas universitātē. Ir vairāku patentētu izgudrojumu autors. Kopš 2007. gada Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis.

Līdz šim pildījis RTU zinātņu prorektora pienākumus, vadījis RTU Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūtu.

L. Ribicka CV.

RTU Informācijas centrs