Darbību atsāk RTU Debašu klubs

6. oktobris, 2009

Lielākajās Latvijas un pasaules universitātēs katrā ir Debašu klubi. Pēc neliela pārtraukuma darbību atsāk arī RTU Debašu klubs. Britu parlamentārās debates ir spēle, kurā piedalās astoņi cilvēki: četri - valdībā, četri - opozīcijā. Tiek dota rezolūcija, piemēram, «valdība apvienos valsts augstskolas», kura valdībai ir jāaizstāv, bet opozīcijai ir jāpierāda, kāpēc šī brīža situācija ir labāka. Katrs runātājs runā 5 vai 7 minūtes (atkarībā, kā vienojas pirms debates), aizstāvot savas puses argumentus. Britu parlamentārajās debatēs notiek turnīri Latvijas un starptautiskā līmenī, tās ir augstā līmenī arī tādās prestižās augstskolās kā Oksforda un Kembridža.

06.10.2009.

Debates var uzlabot runas prasmes un iemācīties:

• publiski uzstāties;
  • pārliecināt un argumentēt;
  • loģiski domāt;
  • uzdot jautājumus;
  • klausīties.

Tikšānās reizēs izkopsim šīs prasmes ne tikai debatējot, bet arī darbojoties komandās un citos treniņos.

Debates notiks sākot no 8. oktobra ceturtdienās, plkst. 18.30 Kaļķu ielā 1, 409. kabinetā.
Laipni gaidīti visi interesenti - arī tu!

Kontaktinformācija:
Raitis Krūmiņš