Atskats uz IT forumu

5. oktobris, 2011

4. oktobrī, Rīgas Biznesa skolas (RBS) konferenču zālē, notika forums «IT nozares loma un iespējas», kurā klātejošie tika iepazīstināti ar Latvijas IT klastera un tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras «TNS Latvia» korporatīvās reputācijas pētījumu informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē. Forumā piedalījās arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Sistēmu teorijas un projektēšanas katedras profesore Mārīte Kirikova.

Pētījuma rezultāti atklāja IT nozari kā prestižu nozari Latvijā ar augstu korporatīvo reputāciju. «TNS Latvia» korporatīvās reputācijas pētījumu eksperte Inta Priedola informēja, ka  IT nozares korporatīvā reputācija ir 54 punkti (vidējie Eiropas IT nozares rādītāji ir 49 punkti) un IT šis rādītājs ir nozīmīgi augstāks nekā citām ar līdzīgu metodi pētītajām nozarēm.

Pētījums atklāja arī to, ka rādītāju formējošo vērtējumu struktūrā viens no zemākajiem vērtējumiem ir nozares atpazīstamībai. Diskusijas laikā vairāki runātāji pievērsās šim aspektam un rosināja domāt par aktivitātēm situācijas uzlabošanai. RTU pārstāve M. Kirikova izteica cerību, ka savu pozitīvu pienesumu šajā ziņā spēs dot arī jaunās RTU maģistra studiju programmas «Biznesa informātika»  absolventi, jo šī studiju programma ir izveidota, apzinoties nepieciešamību stiprināt sasaisti starp IT nozares produktu un pakalpojumu izstrādātājiem un izmantotājiem.

Uzziņām:
Vairāk par TNS pētījumu.
Vairāk par RTU studiju programmu «Biznesa informātika».
Vairāk par RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāti.
Vairāk par Latvijas IT klasteri.

RTU Informācijas centrs

5. oktobris, 2011 plkst. 14:04