Atklāts RTU Studentu biznesa inkubatoru

16. februāris, 2010

Trešdien, 17. februārī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) tika atklāts jaunizveidotais RTU Studentu biznesa inkubators, kurā atbalstu gada garumā saņems sešu labāko biznesa ideju autori, kas konkursa kārtībā tika atlasīti no studentu vidus. RTU Studentu biznesa inkubators atrodas Rīgā, Pulka ielā 3/3, RTU Zinātnes un tehnoloģiju parka teritorijā, kur jau darbojas gan RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs, gan RTU Rīgas Inovāciju inkubators, kā arī šobrīd tiek rekonstruēta ēka RTU Reģionālā biznesa attīstības inkubatora vajadzībām.

17.02.2010.  Skatīt galeriju

RTU Studentu inkubators atbalstu sniegs sešu biznesa ideju autoriem:RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studentam RūdolfamKresem, īstenojot eko-konstruktoru ražošanu, RTU Materiālzinātnes unlietišķās ķīmijas fakultātes studentei Artai Seilei, attīstot ideju parīpašu kaķu gultu ražotnes izveidi. Studentu biznesa inkubatorapakalpojumus saņems arī RTU Būvniecības fakultātes absolvents RaivisKampenuss, kas iecerējis īstenot vieglo tērauda būvkonstrukcijuprojektēšanas, ražošanas un būvniecības procesu. Inkubatorapakalpojumus saņems arī RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātesstudents Linards Volks, kurš iecerējis izstrādāt un ražotdaudzfunkcionālu krēslu bērniem. Atbalsts RTU Studentu inkubatorā tikssniegts arī divu biznesa ideju autoriem, kuru idejas komercnoslēpumadēļ pagaidām netiek atklātas – RTU Inženierekonomikas un vadībasfakultātes studentiem Linardam Veidem un Kristīnei Leitietei, kā arīRTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studentiem RobertamMednim un Reinim Tropiņam.

«Studentu biznesa inkubators kalpo kā labs atspēriena punktsjauniešiem, kas vēlas īstenot savu ideju. Lai arī es iepriekš jaudarbojos uzņēmējdarbībā, RTU Studentu biznesa inkubators deva iespējusākt ražošanas idejas realizēšanu daudz ātrāk un efektīvāk. Bez tā, kainkubators piedāvā atbalstu juridiskajos, grāmatvedības un citosjautājumos, būtiskākās manas biznesa idejas īstenošanai būs RTUpiedāvātās mašīnbūves speciālistu konsultācijas,» stāsta jaunaisuzņēmējs Raivis Kampenuss.

Jau ziņots, ka RTU Studentu biznesa inkubatora atbalsta saņemšanaiRTU Karjeras centrā kopumā tika iesniegtas 13 biznesa idejas. Sešukonkurētspējīgāko ideju autori gada garumā varēs saņemt atbalstu idejuīstenošanai: aprīkotas telpas, grāmatvedības un juridiskāskonsultācijas, nozares ekspertu konsultācijas produktu tehnoloģijupilnveidē u. c.

RTU mērķis ir atbalstīt RTU studentu un absolventu radošu, inovatīvuun konkurētspējīgu tehniskās nozares biznesa ideju īstenošanu, kā arīmotivēt jauniešus uzņēmējdarbības sākšanai. RTU Studentu biznesainkubatora projektu īsteno RTU Karjeras centrs un Studentu parlaments.Atbalstu Studentu biznesa inkubatora telpu iekārtošanai sniedz Hipotēkubanka.

RTU Studentu biznesa inkubatora atklāšanā piedalīsies RTU rektorsakadēmiķis Ivars Knēts, mācību prorektors Uldis Sukovskis, Studijudaļas vadītāja Jolanta Priede, Studentu parlamenta prezidents ArtūrsZeps un biznesa ideju autori.

RTU Informācijas centrs

16. februāris, 2010 plkst. 9:35