Atklāta 2. Baltijas HPC&Cloud Computing konference

12. septembris, 2013

Ceturtdien, 12. septembrī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) atklāta 2. Baltijas HPC&Cloud Computing konference, ko jau otro reizi pēc kārtas organizē RTU sadarbībā ar Baltijas HPC asociāciju (Baltic HPC Association).

Konferences atklāšanā RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa izteica prieku,ka RTU jau otro reizi organizē šo pasākumu, kurā satiekas zinātnieki, inženieri un uzņēmumu pārstāvji, lai izveidotu ciešāku sadarbību aktuālojautājumu risināšanā saistībā ar HPC nozari.

Augstas veiktspējas skaitļošana jeb HPC ir kļuvusi par trešās paaudzes universitātes (3GU) veiksmīgas attīstības un izaugsmes instrumentu mūsdienu pētniecībā un valstu ekonomikā, un tai ir svarīga nozīme stratēģijas «Eiropa 2020» īstenošanā.

HPC sistēmas tiek attīstītas, lai efektīvāk varētu risināt svarīgas sociālas un zinātniskas problēmas, piemēram, laikus diagnosticēt un ārstēt slimības, izprast smadzeņu darbības mehānismu, prognozēt klimata pārmaiņas vai novērst plaša mēroga katastrofas, kā arīapmierināt uzņēmumu vajadzības, kas saistītas ar novatoriskiem produktiem un pakalpojumiem.

Konferencē ar ziņojumiem par šobrīd Eiropā un pasaulē aktuālajiem jautājumiem HPC nozarē uzstāsies vadošie Latvijas un ārvalstu eksperti, zinātnieki un uzņēmēji, konferences laikātiks prezentēti jaunākie pētījumi šajā jomā.

Plašāka informācija par 2. Baltijas HPC&Cloud Computing konferenci un tās diskusiju tēmām ir publicēta oficiālajā konferences mājaslapā.

Konference notiek angļu valodā, dalība ir bez maksas.

RTU Informācijas centrs

12. septembris, 2013 plkst. 12:39