Ar iedvesmojošu lekciju RTU atklāj jauno iniciatīvu «Meitenes STEM»

22. maijs

«Vēlamies parādīt, ka meitenes var!» ar šiem iedvesmojošajiem vārdiem skolnieces jaunās iniciatīvas «Meitenes STEM» atklāšanas pasākumā 21. maijā sveica Elīna Gaile-Sarkane, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studiju prorektore. Iniciatīvu RTU sāk, lai iedrošinātu meitenes un jaunietes nākotnē izvēlēties eksakto un dabaszinību studijas.

«Kas darāms vīriešiem un kas – sievietēm, ir temats, kas vijas cauri gadu simtiem. Šodien, 21. gadsimtā, viss darāms pēc spējām, un vairs nav lietu, ko meitenes nevarētu. Tāpēc esam priecīgi arvien vairāk inženierzinātnēs iesaistīt daiļā dzimuma pārstāves. Šodien darīt un sasniegt var ikviens, kuram ir attīstīta kritiskā domāšana un prāts. Latvijā ir ļoti daudz gudru meiteņu, bet, esot klusākas dabas, dāmas ne vienmēr spēj ātri noreaģēt vīriešu konkurencē. Viens no RTU mērķiem ir piesaistīt studijām un zinātnei meitenes visās inženierzinātņu jomās,» uzsvēra prorektore, kas arī pati ir RTU absolvente.

Savukārt «Meitenes STEM» patronese profesore Dagnija Loča, kas ir viena no pirmajām RTU zinātniecēm, kura saņēmusi  «L’Oreal» Latvijas stipendiju «Sievietēm zinātnē», savā stāstījumā meitenēm uzsvēra, ka paralēli matemātikai vai dabaszinībām svarīgi arī apgūt valodas, jo «mūsdienu zinātniekam nepietiek tikai darboties laboratorijā, bet ir arī jāprot izstāstīt pasaulei par saviem sasniegumiem, jāapgūst svešvalodas, lai varētu publicēt zinātniskos rakstus».

«Nebaidieties un mēģiniet, jo, tikai darot, var izdarīt!» savā vēstījumā uzsvēra D. Loča, pastāstot arī par sievietēm zinātniecēm un savas dzīves pieredzi no skolas sola līdz atzinībai zinātnē.

RTU Bērnu un jauniešu universitātes interešu izglītības programma «Meitenes STEM» paredz iespēju 2.–9.klases meitenēm piedalīties RTU zinātnieču vadītajās praktiskajās nodarbībās un izzināt zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātikas pasauli. Nodarbības šajā interešu izglītības programmā sāksies septembrī.

Pieteikšanās vēl ir atvērta!

RTU sāk jaunu izglītības iniciatīvu «Meitenes STEM»

22. maijs plkst. 16:04