Apbalvoti labākie Latvijas ķīmijas un fizikas skolotāji

17. novembris, 2009

27. novembrī no plkst. 10–12 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF), Rīgā, Āzenes ielā 14–101 notika apspriede «Ķīmija kā prioritāte», kurā pulcējās ķīmijas un dabaszinātņu skolotāji no visas Latvijas.

27.11.2009.

MLĶF pateicās skolotājiem par veiksmīgu un regulāru topošo ķīmijas studentu sagatavošanu, bet pirms apbalvošanas bija iespēja noklausīties priekšlasījumus par nanotehnoloģiju un optoelektronikas attīstību, kā arī par 2009. gada Nobela prēmijām ķīmijā un fizikā. Apspriedes laikā ceturto reizi tika pasniegta arī Latvijas Zinātņu akadēmijas un RTU MLĶF iedibinātā Emīlijas Gudrinieces balva.

Apspriedes laikā tika apbalvots viens fizikas skolotājs un 12 ķīmijas skolotāji. Apbalvojumi piešķirti to skolu skolotājiem, kuru absolventi regulāri izvēlas studēt ķīmiju, ķīmijas tehnoloģiju un materiālzinātni RTU.

Šāda veida MLĶF apbalvojums ķīmijas skolotājiem tiek piešķirts kopš 1999. gada. Tas darbojas kā sava veida stimuls – sagatavot pēc iespējas vairāk un labākus topošos ķīmijas un materiālzinātnes speciālistus, radīt skolēnos interesi par dabaszinībām.

Savukārt Emīlijas Gudrinieces balva šogad tika pasniegta ceturto reizi, un to par izcilu pedagoģisku sniegumu saņēma Rīgas 3. ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Evi Kūriņa, kura regulāri sagatavo topošos ķīmijas studentus.

Apspriedes laikā apsveikuma vārdus ķīmijas skolotājiem teica MLĶF dekāna vietniece mācību darbā profesore Māra Jure un Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības departamenta direktore Gita Rēvalde. Ar priekšlasījumiem uzstājās Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja Maija Dambrova («2009. gada Nobela prēmija ķīmijā»), RTU MLĶF Starojuma inženierfizikas profesora grupas vadītājs Andris Ozols («2009. gada Nobela prēmija fizikā un mūsdienu optoelektronika») un RTU Silikātu materiālu institūta direktors profesors Gundars Mežinskis («Nanotehnoloģijas vakar un šodien»).

Pēc apbalvojumu saņemšanas un priekšlasījumu noklausīšanās apspriedes dalībniekiem tika sniegta iespēja braukt ekskursijā uz SIA «Sakret» ražotni.

RTU Informācijas centrs

17. novembris, 2009 plkst. 13:39