Apbalvoti labākie Latvijas ķīmijas un dabaszinātņu skolotāji

2. decembris, 2011

9. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF) pasniegtas balvas 18 labākajiem ķīmijas un dabaszinātņu skolotājiem no visas Latvijas. Šīs balvas ir pateicība par veiksmīgu un regulāru topošo ķīmijas studentu sagatavošanu.

0912.2011.{RTUSOCICONS}  Skatīt galeriju

balva_kimijas_skolotajiem-2011.jpgBalvu pasniegšana notika apspriedes «Ķīmija kā prioritāte» laikā RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē Rīgā, Āzenes ielā 14, 101. auditorijā.

Balvas skolotājiem sarūpēja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, Latvijas Organiskās sintēzes institūts, AS «Grindeks», SIA «Sakret», kompānija «K-Rauta», SIA «ChromSword Baltic», SIA «Telko Latvija» un AS «Dzintars».

Uzņēmumu un universitātes sarūpētās balvas saņēma 17 ķīmijas un dabaszinātņu skolotāji no Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Preiļiem, Siguldas, Alūksnes, Brocēniem un Salas novada.

Šāda veida apbalvojums ķīmijas skolotājiem tiek piešķirts kopš 1999. gada. Tas darbojas kā sava veida stimuls – sagatavot pēc iespējas vairāk un labākus topošos ķīmijas un materiālzinātnes speciālistus, radīt skolēnos interesi par dabaszinībām.

Savukārt Emīlijas Gudrinieces balva šogad tiks pasniegta sesto reizi, unto par izcilu pedagoģisku sniegumu saņēma pensionētā Rīgas 22. vidusskolas skolotāja Valentīna Koroļkova.

Apspriedes laikā apsveikuma vārdus ķīmijas skolotājiem teica MLĶF dekānsprofesors Valdis Kokars un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve. Ar priekšlasījumu «Kāpēc kompozīti?» uzstājās RTU profesors Mārtiņš Kalniņš. Savukārt ar priekšlasījumu «Stikla šķiedra, tās attīstības tendences un uzņēmuma AS «Valmieras stikla šķiedra» loma tajā» uzstājās uzņēmuma ražošanas attīstības dienesta vadītāja Laila Pētersone.

Pēc apbalvojumu saņemšanas un priekšlasījumu noklausīšanās apspriedes dalībnieki brauca ekskursijā uz AS «Olainfarm» ražotni.

Kā atzīst RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes vadošā pētniece Inna Juhņeviča: «Apbalvojot skolotājus, gan RTU, gan uzņēmumi, kas ik gadu atbalsta mūsu centienus novērtēt skolotājus un viņu milzīgo darbu, sniedz nenovērtējamu ieguldījumu nākamās ķīmiķu un materiālzinātnieku paaudzes veidošanā.»

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi