Apaļā galda diskusijā spriedīs, vai ir reāli monitorēt Baltijas jūru reāllaikā

19. februāris
.
.
.

29. februārī plkst. 10.00–12.00 norisināsies jau ceturtais «ROBO RIGA» programmas pasākums – apaļā galda diskusija «Piekrastes piesārņojuma monitorings – reāllaikā», kas būs veltīta Baltijas jūras ekoloģijas jautājumiem, akcentējot mūsdienu tehnoloģiju iespējas un izaicinājumus. 

Diskusija paredzēta kā turpinājums iepriekšējam «ROBO RIGA» notikumam, kurā 10 eksperti no dažādām nozarēm dalījās ar redzējumu par to, kas būs nākamais apvērsums ūdens inovācijās. Dalībniekiem – ostu, to apkalpes dienestu, enerģētikas un telekomunikāciju praktiķiem un vizionāriem, biopētniekiem, dabas draugiem un citiem interesentiem – izvērtēja šodienas situāciju, modelēja nākotnē gaidāmo, un ieskicēja potenciālos nākotnes problēmu risinājumus, kam būtu iespējams preventīvi gatavoties jau laicīgi ar nākotnes tehnoloģiju palīdzību. Tika identificēti vairāki aktuāli ūdens tehnoloģiju attīstību virzienu, viens no tiem – jūras ūdens kvalitātes monitorings, ko regulē Eiropas Savienības un Latvijas regulas un kura izpilde līdz šim ir bijusi dārga un sarežģīta.

29. februāra apaļā galda diskusija būs veltīta tieši šim virzienam un tā mērķis ir identificēt konkrētas problēmas un izaicinājumus, kurus varētu palīdzēt risināt Latvijas un starptautisko partneru tehnoloģiju inovācijas, piemērām, piesārņojuma monitorings reāllaikā, apjomīgu datu translācija, datormācības izmantošana u.c. jauno tehnoloģiju kapacitātes.

Diskusija notiks peldošajā mājā «NOASS», AB dambī. 

Viestu skaits apmeklētājiem ir ierobežotas, tādēļ interesentiem lūgums pieteikties līdz 26. februārim, rakstot

Sarunas dalībnieki:

  • Brigita Dejus, RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta vadošā pētniece, Eiropas Komisijas okeāniem un ūdeņiem veltītas misijas padomes locekle;
  • Ieva Putna-Nīmane, Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētniece eksperimentālās hidrobioloģijas nodaļā;
  • Magda Jentgena, Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāja;
  • Elīna Medne, Valsts vides dienesta dabas resursu kontroles daļas vadītāja.

«ROBO RIGA» ir RTU Zinātnes un inovāciju centra un «N-LAB» radošā un inovāciju centra veidota kopiena ar mērķi attīstīt robotikas tehnoloģiju izcilību Latvijā un starptautiskā līmenī, veicināt jauniešu ieinteresētību robotikā un inovācijās un popularizēt Rīgu un tās akvatoriju potenciālu. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. februāris plkst. 11:01

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi