Aicina pieteikties bezmaksas BIM tehnoloģiju kursiem

9. septembris, 2020
Foto: shutterstock.com

Atvērta pieteikšanās SIA «Latvijas standarts» sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un SIA «CMB Inženieru kompetences centrs» organizētiem būves informācijas (BIM) tehnoloģiju bezmaksas apmācību kursiem, kas ir turpinājums 2019. gadā uzsāktajai iniciatīvai veidot būvniecības nozares speciālistu nepieciešamo kompetenci darbam BIM vidē. Kopumā šogad paredzēts apmācīt 250 būvniecības speciālistus.

Apmācību ciklu veido trīs kursi: BIM modelēšana, BIM koordinēšana un BIM informācijas vadība. Apmācību pamatā ir gan teorija, gan prakse, ko veido praktiski uzdevumiem dažādās BIM programmatūrās. Kursu rezultātā speciālists iegūs mūsdienīgas praktiskās prasmes darbam BIM vidē. Kursos tiks apskatītas tādas tēmas kā projektos visbiežāk izvirzītās prasības un kā tās pārbaudīt, pieļautās kļūdas prasību izpildē un kā tās atrisināt, izmantojot vienkāršus pārlūkus un specifiskus BIM koordinēšanas rīkus.

Apmācības vadīs Latvijā vadošie BIM speciālisti, kas ir savas jomas profesionāļi ar atbilstošu akadēmisko izglītību un vairāku gadu pieredzi  BIM projektu koordinēšanā un ieviešanā uzņēmumos.

Pieteikties dalībai kursos var, aizpildot pieteikuma anketu, kurā norādīts arī dalībnieka priekšzināšanu līmenis BIM tehnoloģiju lietošanā. Pēc veiksmīgas reģistrācijas dalībnieks saņems sistēmas apstiprinājumu par dalību apmācību kursos.

Dalībnieku skaits kursos ir ierobežots – katrā no moduļiem paredzēts apmācīt divas grupas, paredzot 45 dalībnieku skaitu katrā grupā. Apmācības norisināsies RTU telpās, Āzenes ielā 12, Rīgā. Dalībnieku ērtībai apmācības notiks oktobrī, novembrī un decembrī darba dienu vakaros plkst. 17.30–21.00 saskaņā ar grafiku RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Būvniecības digitalizācijas centra (RTU BDC) mājas lapā.

Apmācību mērķauditorija ir būvniecības procesa dalībnieki un publiskās pārvaldes iestāžu speciālisti, kuri ir iesaistīti būvniecības darbu pasūtīšanā, kvalitātes uzraudzībā un kontrolē. Dalība apmācību kursos ir bezmaksas. Dalībnieki var reģistrēties vairākiem apmācību moduļiem, izvēloties vienu grupu katrā kursā. Visi dalībnieki pēc apmācībām saņems elektronisku apliecinājumu par dalību apmācībās, kas derīgs visās profesionālās pilnveides kredītpunktu iegūšanai būvspeciālistu sertifikācijas iestādēs.

Efektīvākai kursa apgūšanai pirms apmācību uzsākšanas dalībnieki tiek lūgti iepazīties ar BIM e-apmācību kursu materiāliem, kas 2019. gadā tika izstrādāti projektā «E-apmācību kursu izstrāde būvju informācijas modelēšanai, koordinēšanai un vadībai» (LVS 2019/3) un ir pieejami platformā https://moodle.lvs.lv/

Par dalības iespējām un aktualitātēm aicinām sekot līdzi informācijai Latvijas Būvinženieru savienības žurnālā «Būvinženieris», «Latvijas standarts»  un Ekonomikas ministrijas Facebook kontos, BIS sistēmā, RTU BDC un «CMB Inženieru kompetences centra» mājaslapās un Facebook kontos, kā arī saņemot uzaicinājuma e-pastus.

BIM tehnoloģiju apmācības tiek īstenotas SIA «Latvijas standarts»  iepirkumā «Apmācību programma BIM praktiskai ieviešanai  uzņēmumos un pielietošanai projektos: izstrāde un apmācību īstenošana» (ID nr. LVS 2020/4).

Vairāk informācijas un pieteikšanās BIM apmācībām RTU BDC mājas lapā, rakstot uz e-pastu vai zvanot uz tālruni 26539973.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments