Aicina apmeklēt Starptautisko izgudrojumu izstādi «MINOX 2013»

26. septembris, 2013

4. un 5. oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks Starptautiskā izgudrojumu izstāde «MINOX 2013», kurā apmeklētājiem tiks prezentēti vairāk nekā 60 augstskolu, institūtu, uzņēmumu, jauniešu izgudrojumu un dizainparaugu.

Piektdien,4. oktobrī, plkst. 12 notiks izstādes atklāšana, lekcijas un prezentācijas, kā arī biznesa kontaktu programma, kurā 20 izgudrojumu autori tiksies ar uzņēmējiem, lai veicinātu to komercializāciju.

Sestdien,5. oktobrī, plkst. 12 notiks Koka auto sacensību fināls, kura laikā tiek plānota Latvijas rekorda uzstādīšana. Plkst. 14 un 15 notiks apbalvošana attiecīgi jauniešiem un pieaugušajiem, kuru veikumu izvērtēsžūrija RTU Centrālā attīstības fonda direktora akadēmiķa Ivara Knēta vadībā.

Izstādes laikā būs atvērtas Kartona rotaļlietu un Robotikas darbnīcas, Koka laboratorija, kā arī būs iespēja piedalīties AS «Latvenergo» fizikas portāla «Fizmix», žurnālu «Ilustrētā Zinātne» un «Ilustrētā Junioriem» organizētajos eksperimentos. Notiks arī dokumentālās filmas prezentācija par izgudrotāju Miervaldi Rozenbergu, kā arī būs iespēja skatīt filmu par miniatūro fotokameru «MINOX».

Svētdien,6. oktobrī, Latvijas Izgudrotāju dienas dalībniekiem būs iespēja dotiesizbraucienā uz zinātnes centru «AHHAA» (Tartu, Igaunijā), kā arī apmeklēt vienu no vecākajiem papīra ražošanas uzņēmumiem Eiropā SIA «Papīrfabrika «Līgatne»».

Izgudrotāju diena Latvijā tiek atzīmēta 6. oktobrī. Šī diena Latvijas vēsturē ir ievērojama ar to, ka 1936. gada 6.oktobrī Latvijas izcilais izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar Valsts elektronisko fabriku (VEF) par miniatūrās spiegu fotokameras «MINOX» komercializāciju.

Izgudrotāju dienas mērķis ir popularizēt radošu darbību Latvijas sabiedrībā, kā arī veicināt izgudrojumu komercializāciju un ieviešanu tautsaimniecībā. No 2010. gada Izgudrotājudienu laikā tiek rīkotas izstādes, kurās izgudrotāji, zinātnieki un jaunieši demonstrē savus izgudrojumus, to idejas un dizainparaugus plašākai sabiedrībai.

Papildu informācija:
Elmārs Baltiņš