Aicina apgūt tiešsaistes kursu par mākslīgo intelektu un pieteikties RTU studiju kredītpunktiem

18. septembris, 2020

Rīgas Tehnikskā universitāte (RTU) ir oficiālais partneris pasaulē Nr.1 atzītajam tiešsaistes datorzinātņu mākslīgā intelekta kursam «Elements of AI» .Iegūstot «Elements of AI» sertifikātu, RTU studentiem ir iespēja pieteikties RTU studiju kredītpunktiem. Īpaši vērtīgs šis kurss ir tiem studentiem, kuri nemācās IT studiju programmās. Studiju kursa pildīšanai nav nepieciešamas priekšzināšanas par mākslīgo intelektu vai programmēšanas prasmes. Kurss ir bezmaksas.

Kopš kursa izsludināšanas Latvijā 6. maijā kursam jau reģstrējušies vairāk nekā 4000 interesentu. Tā kā kursu var katrs apgūt sev ērtā tempā, tad 350 aktīvākie «studenti» jau paspējuši mācības pabeigt un saņēmuši attiecīgu sertifikātu, kas apliecina iegūtās zināšanas. Kursa apguvei nepieciešamas 25–30 stundas, ja izvēlas brīvu apguves tempu. Savukārt tiem, kam patīk disciplīna un noteikts grafiks, ir iespēja pieteikties kursa apguvei sešas nedēļās, kur katru nedēļu būs jāapgūst kāda tēma tam veltot dažas stundas.

Kursu veido seši moduļi, katrā ir trīs sadaļas. Teorijā mijas ar interesantiem piemēriem un gadījumu analīzi, kas jau tagad mūs ietekmē. Kopā kursā ir 25 uzdevumi, kas ir balstīti loģikā un kursā apgūtajā materiālā. Lai iegūtu sertifikātu jābūt izpildītiem vismaz 90% uzdevumu, vismaz 50% uzdevumu jābūt izpildītiem pareizi. Kursu var apgūt gan latviešu valodā, gan angļu valodā.

Pēc kursa apguves:
•    varēsi kritiski spriest par jaunumiem mākslīgā intelekta jomā un apgalvojumiem par šo tehnoloģiju;
•    izpratīsi kādas mākslīgā intelekta metodes tiek izmantotas, lai tev ieteiktu mūziku kādā no taviem iemīļotākajiem mūzikas straumēšanas rīkiem, lai apstrādātu tavus dažādos klientu karšu datus un lai apstrādātu attēlus un video;
•    sapratīsi, kas ir tik ļoti bieži IT sektorā lietotie termini: mašīnu mācīšanās, neironu tīkli;
•    izpratīsi, kā mākslīgais intelekts ietekmēs tavu profesionālo nākotni.

Studiju kursa adaptācijā lielu ieguldījumu sniegusi RTU, kas ir atbildīga ne tikai par kursa tehnisko uzraudzību Latvijā, bet arī par studiju kredītpunktu piešķiršanu gan saviem studentiem, gan ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas varēs pieteikties RTU mūžizglītības sertifikātam. ««Elements of AI» ir RTU atzīts brīvās izvēles un tālākizglītības studiju kurss. Tas ir ceļa sākums turpmākai mākslīgā intelekta  zināšanu papildināšanai un paplašināšanai. Īpaši aicināt studentus, kas mācās ne IT studiju programmās, reģistrēties šim kursam un apgūt vienu no aktuālākajām tehnoloģijām šobrīd,» saka Jānis Grabis, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Informācijas tehnoloģijas institūta direktors.

Pasaulē kopš «Elements of AI» izveides 2018. gada pavasarī tam reģistrējušies 520 tūkstoši cilvēku no vairāk nekā 170 valstīm. IT Izglītības fonds – Start(IT), kas ir otrs oficiālais «Elements of AI» partneris, ir izvirzījis mērķi kursa apguvē iesaistīt vismaz 1% Latvijas sabiedrības. «Elements of AI» autori ir tehnoloģiju uzņēmums «Reaktor» un Helsinku Universitāte. Kursu finansē Somijas valdība Somijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē 2019. gada ietvaros. Tulkojumu ES valodās nodrošina Eiropas Komisija.

IT Izglītības fonda projekts Start(IT) ir sociāls izglītības projekts, kura mērķis ir attīstīt cilvēku digitālās prasmes. Start(IT) bez maksas piedāvā apgūt datoriku un programmēšanas pamatus portālā www.startit.lv. Fonda dibinātāji ir «Accenture», RTU un «MAK IT». Atbalstītāji – «Latvijas Mobilais Telefons», «eazyBI», «Emergn», «VEFRESH», «Reihmanis & Partneri». Fonda sadarbības partneri ir «Codelex», «VISMA», «RIGA COMM», «Baltic3D.eu», Latvijas Universitāte, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas 22. vidusskola, «Skola2030», Valsts izglītības satura centrs un Transporta un sakaru institūts.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

18. septembris, 2020 plkst. 14:05