2. Baltijas HPC&Cloud Computing konference attaisno dalībnieku un organizatoru cerības

12. septembris, 2013

Ceturtdien, 12. septembrī, Baltijas HPC&Cloud Computing konferences pirmās dienas noslēgumā notikušajā preses konferencē gan organizatori, gan iesaistītie Latvijas un starptautisko uzņēmumu pārstāvji izteica gandarījumu par konferences rezultātiem un saturīgajām diskusijām.

Skatīt galeriju

2nd_hpccc_conference_0261.jpgPreses konferencē piedalījās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors Tālis Juhna, «Fima» pārstāve Agnese Savule, «NVIDIA» pārstāvis Dmitrijs Konjagins, «Mathworks» pārstāvis Mats Greggs, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Indulis Bikše, «Fujitsu» pārstāvis Antti Vari, «Aerohive» pārstāvis Metjū Edvardss un «Panasas» pārstāvis Entonijs Jītss.

RTUzinātņu prorektors Tālis Juhna norādīja uz HPC sistēmu priekšrocībām unlielo potenciālu gan zinātnisko pētījumu veikšanā, gan privātajā sektorā. Uzteicama ir arī līdzšinējā sadarbība starp universitāti un konkrētās jomas industrijas pārstāvjiem.

«Fujitsu» pārstāvis AnttiVari skaidroja par viņa uzņēmuma lielo interesi apgūt Baltijas valstu tirgu, it īpaši sadarbojoties ar reģiona augstskolām. Savukārt «Mathworks» pārstāvis Mats Greggs pamatoja HPC pielietojumu pētniecībā, akcentējot, ka universitātes visā pasaulē sāk arvien plašāk izmantot mākoņošanas tehnoloģiju.

HPC sistēmas tiek attīstītas, lai efektīvāk varētu risināt svarīgas sociālas un zinātniskas problēmas, piemēram, laikus diagnosticēt un ārstēt slimības, izprast smadzeņu darbības mehānismu, prognozēt klimata pārmaiņas vai novērst plaša mērogakatastrofas, kā arī nodrošināt  uzņēmumiem funkcijas, kas saistītas ar novatoriskiem produktiem un pakalpojumiem.

Konferencē ar ziņojumiem par šobrīd Eiropā un pasaulē aktuālajiem jautājumiem HPC nozarē uzstājas vadošie Latvijas un ārvalstu eksperti, zinātnieki un uzņēmēji, konferences laikā tiek prezentēti jaunākie pētījumi šajā jomā.Konferenci jau otro reizi pēc kārtas organizē RTU sadarbībā ar BaltijasHPC asociāciju (Baltic HPC Association).

Plašāka informācija par 2. Baltijas HPC&Cloud Computing konferenci un tās diskusiju tēmām irpublicēta oficiālajā konferences mājaslapā.

Konference notiek angļu valodā, dalība tajā ir bez maksas.

RTU Informācijas centrs

12. septembris, 2013 plkst. 22:20