Zinātņu prorektors sveic apstiprināto ESF projektu vadītājus

20. novembris, 2009

Piektdien, 20. novembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickis sveica tos RTU darbiniekus, kuru vadītie projekti jau pirmajā vienošanos parakstīšanas etapā ieguvuši Valsts izglītības attīstības aģentūras atbalstu Eiropas Sociālā fonda (ESF) aktivitātē «Cilvēkresursu piesaiste zinātnei».

20.11.2009.

Prorektors atzinību izteica trīs RTU projektu vadītājiem: RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra direktorei Līgai Bērziņai-Cimdiņai (projekts «Jauno zinātnieku grupas multidisciplinārs pētījums biomateriālu tehnoloģiju izstrādei»), Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta direktorei Ausmai Viļumsonei (projekts «Starpnozaru zinātniskās grupas izveidošana viedo tekstiliju jaunu funkcionālo īpašību attīstīšanai un integrēšanai inovatīvos izstrādājumos»), Mašīnbūves tehnoloģijas institūta Aparātu būvniecības katedras vadītājam Jānim Rudzītim (projekts «Mehānisku elementu virsmas un to iekšējās struktūras nanotehnoloģiskie pētījumi mašīnbūvē»). Kopumā visu trīs RTU pieteikto projektu īstenošanai tiks atvēlēti vairāk nekā 3,5 miljoni latu ESF līdzekļu.

Jau ziņots, ka L. Ribickis vienošanos ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) par finansējuma saņemšanu Eiropas Sociālā fonda (ESF) aktivitātē «Cilvēkresursu piesaiste zinātnei» parakstīja otrdien, 17.novembrī, kad tika parakstītas vienošanās ar labāko projektu īstenotājiem.

Bez tam VIAA 17.novembrī parakstīja vienošanās arī ar Latvijas Organiskās sintēzes institūtu, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu «Silava», Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu. Vienošanās ar pārējo 27 projektu īstenotājiem plānots parakstīt līdz novembra beigām.

Visu 35 apstiprināto projektu saraksts ir publicēts VIAA mājaslapā.

Pirmajai atklātas projektu iesniegumu atlases kārtai piešķirtais finansējums ir 40 miljoni latu. Projektu īstenotāji saņems projektu īstenošanai avansa maksājumu, kas nepārsniedz 20% no projektam paredzētā ESF un valsts budžeta apmēra.

RTU Informācijas centrs

20. novembris, 2009 plkst. 11:07